Advert Advert Advert

Cebe Havale Nedir? Cepbank İşlemi Nasıl Yapılır?

Cebe Havale Nedir? Cepbank İşlemi Nasıl Yapılır?
Cebe Havale Nedir? Cepbank İşlemi Nasıl Yapılır? -

Bankacılığın yeni hizmetlerinden biri olan cebe havale sistemiyle artık banka hesabı olmayan kişilere de para gönderilebiliyor. Cepbank işlemi nedir, cebe havale nasıl yapılır?

Cebe Havale Nedir?

Elektronik ortamda yapılabilen para transferi yöntemlerinden biri de cebe havaledir. Cebe havale yöntemi şu anda Türkiye’de hizmet veren bankalardan birkaçı dışında tüm bankalarda bulunuyor. Bu ödeme sistemi kullanılarak banka hesabı olmayan birine de para gönderilebiliyor. Bunun için para göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasının olması yeterli.

Cepbank adıyla da bilinen cebe havale sisteminden faydalanmak için para transferi esnasında düşük komisyonlar ödemeniz gerekebilir. Bazı bankalar bu işlemden de ücret almıyor.

Herhangi bir kişiye cebe havale işlemi yapabilmek için cepbank işlemine müsaade eden bir banka hesabınızın olması gerekiyor. İnternet şubeye giriş yapıp cebe havale seçeneğini açarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cepbank işlemi Halkbank hesapları ve Finansbank Enpara hesabıyla gerçekleştirilemiyor.

Cebe havale işlemi için bankaların talep ettiği bilgiler değişiklik gösterebiliyor. Türkiye İş Bankası aracılığıyla cepbank işlemi yapmak için para gönderdiğiniz kişinin TC kimlik numarasını da bilmeniz gerekirken TEB ile cebe havale yapmak için sadece karşıdaki kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterli oluyor.

İnternet şubeden gerekli adımları tamamladıktan sonra en az 20 en fazla 1000 TL(Atm’den tek seferde sorunsuz çekilebilen para miktarı) gönderim yapabilirsiniz. Cepbank işlemini tamamladıktan sonra işlem esnasında vermiş olduğunuz alıcı telefon numarasına bir kod gider. 6 haneli kod yardımıyla hangi bankadan gönderim yaptıysanız o bankanın Atm’lerinden biri kullanılarak para çekilebilir.

Cebe havale ile gelen parayı çekmek için Atm’den kartsız işlemler menüsünü açmalı, cebe havale seçeneğine tıklamalısınız. Ardından sizden istenen bilgileri ve kodu Atm’ye girerek paranızı çekebilirsiniz.

Yaptığınız havale sonucunda para karşı taraf tarafından çekilmesiyse paranız 7 gün içinde hesabınıza iade edilir(masraflar hariç).

cepbank nedir cebe havale nasıl yapılır cepbank para çekme cepbank para gönderme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası