Bank Pozitif’ten Ev Almak İsteyenlere Konut Kredisi Fırsatı

0

Hayaliniz kurduğunuz evi satın almak için ihtiyaç duyduğunuz nakdi Bank Pozitif’ten sağlayabilirsiniz. Bank Pozitif “Konut Kredisi” dahilinde müşterilerine finansman imkanı sunuyor.

Konut kredisi dahilinde likidite sağlamak isteyen müşteriler, internetten kolayca başvuru yapabilirler. Bank Pozitif konut kredisi dahilinde 120 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Bankanın finansman sağlaması için satın alınacak olan konutun minimum 100 bin Türk Lirası olması gerekmektedir.

Evin Değerinin Yüzde 70’ine Kadar Finansman Olanağı

Pozitif Bank konut kredisi dahilinde satın alınan evin ekspertiz değerinin yüzde 70’ine kadar kredi kullandırabilmektedir. Bank Pozitif yalnızca İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde bulunan; mesken amacı ile satın alınması planlanan konutlar için likidite sağlamaktadır. Kredi kapsamında finansman temin edebilmek için satın alınacak olan evin tamamlanmış olması gerekmektedir. Banka kredi kullanımı sırasında gerekiyorsa ek belge yahut teminat talep edebilmektedir.

Bank Pozitif söz konusu kredi dahilinde aylık asgari yüzde 1,15 faiz oranı azami ise yüzde 1,45 faiz oranı uygulamaktadır. Müşteri özelinde faiz oranları yüzde 1,15 ile 1,45 arasında farklılık göstermektedir. Ayrıca banka kredi uyarınca sağlanan finansman tutarının yüzde 0,5’i kadarını kredi tahsis ücreti olarak talep etmektedir. Bank Pozitif kredi kapsamında ekspertiz ücreti ve taşınmaz rehin ücreti tahsil etmektedir. Ekspertiz ücreti konutun özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi uyarınca konut sigortası ve hayat sigortası zorunlu tutulmamıştır. DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası) ise zorundur. Sigortalar müşterinin yaşına, cinsiyetine, mesleğine ve konutun bulunduğu konuma, metrekaresine, yapı tarzı gibi nedenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Satın alınacak konut için kullanılan 100 bin Türk Lirası kredi uyarınca ödenecek olan DASK primi takribi 100 Türk Lirası’dır. Konut kredisi taksitlerini ödemek isteyen müşteriler ülkemizdeki herhangi bir banka şubesinden Bank Pozitif’teki hesaplarına EFT yapabilmektedirler.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın