Ana SayfaEkonomiBakan Tüfenkçi: 2017'de Yüzde 5 Büyüyeceğiz!

Bakan Tüfenkçi: 2017’de Yüzde 5 Büyüyeceğiz!
B

-

Son günlerde ekonomik olarak zor günler geçiren Türkiye’ nin döviz hareketliliğinin normale dönmesiyle birlikte 2017 yılında ekonomisinin normale döneceği ve dış ticaret hacminin genişleyeceği ifade edildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’ nin yeni yılla birlikte ekonomide ciddi bir şekilde büyüme kaydedileceğini ifade etti. Yaşanan siyasi ve ekonomik kumpaslara karşı atacağımız adımlarla yeni yılda yüzde 5 lik büyüme yakalayacağımızı düşünüyoruz. 2016 yılının Türkiye için talihsiz bir yıl olduğunu söyleyen Tüfenkci gelecek yılın bu yıldan çok daha iyi olacağını söyledi.

Türkiye’ nin çok zor bir yılı geride bıraktığını açıklayan Tüfenkci, bu yılda halkımızın kahramanca direnişi sayesinde darbeye hayır dedik. Yine ekonomik olarak yapılan baskı sonucunda halkımızın döviz bürolarına akın etmesiyle birlikte bu baskıdan da kurtulmuş olduk.  Bu şanlı direniş için vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Türkiye son yıllarda PKK ve DEAŞ terör örgütleriyle uğraşırken bir de FETÖ terör örgütüyle uğraşmak zorunda kaldı. Masum görünen cemaat yapılanmasının ardında hiç de masum olmayan planların olduğunu öğrendik 15 Temmuz akşamı. Ülkemiz bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken  bir yandan da ekonomik ve sosyal olarak yeni projeler üretmek için var gücüyle çalışıyor.” dedi

Türkiye ekonomisinin yeni yılda büyüyeceğinden emin olduklarını sözlerine ekleyen Tüfenkci, bu konuda atılacak adımların ve yapılacak yatırımların doğru olması gerektiğini söyledi. Türkiye piyasalarının küresel piyasalara uygun bir yapısı olduğunu vurgulayan başkan Türkiye’ yi dünya piyasalarından ayrı düşünmemek gerektiğini söyledi. Küresel piyasalarda yaşanan 2009 krizinden dünya ülkelerinin ciddi şekilde etkilendiğini ve hala da bu krizin izlerin durduğunu söyleyen Tüfenkci,  Türkiye’ nin de bu krizden etkilendiğini sözlerine ekledi. Yeni yılla birlikte küçük esnafa da düşük faizli kredi vereceklerini müjdeleyerek sözlerini bitirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol