Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

Kredi Kartı Ekstresi Nedir?

Kredi kartının kullanım oranını göz önünde bulundurarak 18 yaşından büyük neredeyse herkesin kredi kartı ekstresi inceldiğini söyleyebiliriz. Peki, kredi kartı ekstresi nedir? Kredi kartı ekstresi nasıl öğrenilir?Kredi Kartı Ekstresi

Günümüzde kredi kartı kullanımın yaygınlaştığı hem gözle görülür bir konu hem de istatistiki bir veridir. İstatistiki verilere göre Türkiye’de 54 milyona yakın bireysel kredi kartı kullanıldığı söylenebilir. Hal böyleyken çoğu tüketicinin kredi kartı ekstresi ile tanıştığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kredi Kartı ekstresi kart sahibinin ay içerisinde yaptığı harcamaları içeren ve son ödeme tarihi gibi bilgilerin yer aldığı hesap özeti olarak tanımlanabilir. Kredi kartı ekstresi kişinin borç yükünü gösteren belgedir de diyebiliriz. Kredi kartı hesap özeti kişinin borç yükü ile ilgili olduğu için önemlidir.

Kredi kartı ekstresinde sadece kredi kartı borcu yer almaz. Kredi kartı ekstresinde kredi kartı hesabın kesildiği tarih olan hesap kesim tarihi, borcun en son ne zaman ödenmesi gerektiğini belirten son ödeme tarihi ve yapılabilecek en az ödeme tutarı olan asgari ödeme tutarı da yer alır. Ayrıca kredi kartı özetinde hesap kesim tarihinden itibaren kart bakiyesini belirten hesap bakiyesi, bir önceki hesap bakiyesini belirten devir bakiyesi yer alır.

Kredi kartı ekstresinde kredi kartı borcunun geç ödenmesi halinde, kart borcunun asgari tutar üzerinden yatırılması halinde ve kredi kartından avans çekilmesi halinde uygulanan faiz oranları da yer alır. Yani kredi kartı ekstresini inceleyerek gecikme faiz oranı, akdi faiz oranı ve nakit avans faiz oranı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme

Eskiden kredi kartı ekstresi bankalar tarafından kart sahibine posta yolu ile iletiliyordu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kredi kartı hesap özetine ulaşmak kolaylaştı. ATM, eposta, telefon ve internet bankacılığı kullanılarak kolaylıkla kredi kartı ekstresi öğrenilebilir. Ayrıca posta yoluyla ulaştırılan kredi kartı hesap özetleri tüketiciye uzun zaman sonra ulaşırken teknolojik gelişmelerle birlikte hesap kesim tarihinden hemen sonra kredi kartı ekstresi öğrenilebilir.kredi kartı kredi kartı ekstresi hesap bakiyesi akdi faiz kredi kartı ekstresi öğrenme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?