Advert Advert Advert

Denizbank 100 Bin TL Konut Kredisi

Denizbank 100 Bin TL Konut Kredisi
Denizbank 100 Bin TL Konut Kredisi -

Ev almak için konut kredisi kullanmak zorunda olan tüketiciler Denizbank’ın şu anda geçerliliğini koruyan Mortgage kredisinden faydalanabilirler.

Denizbank Mortgage Kredisi

Denizbank bireysel kredilerinden biri olan Mortgage kredisi ile konut satın almak isteyen kişiler ihtiyaç duydukları paranın belli bir bölümünü kredi olarak çekebiliyor. Denizbank Mortgage kredisi, alınmak istenen evin değerinin yüzde 75’i kadar çekilebilir. Kredinin kredilendirme oranı yüzde 75 olarak belirlenmiştir.

Bankanın Mortgage kredisinden faydalanmak isteyen tüketiciler yanlarına kimlik belgelerini de alarak Denizbank şubelerinden başvuru yapabilirler. Başvuru esnasında eve ait belgeler ve gelir belgesi de talep ediliyor.

120 ay vade seçilerek 100 bin lira konut kredisi talep edilmesi halinde bankanın belirlediği kredi faiz oranı yüzde 1,19 olur. Bu kredi faiz oranı kredi için talep edilen vade seçeneğine ve kredi miktarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Denizbank’ın Mortgage kredisi için belirlenen maksimum vade seçeneği 120 değil 300 aydır. Dolayısıyla bankadan kredi almak isteyen kişiler tam 300 ay vade talep edebilirler.

100 bin liralık konut kredisini bankadan almak için 500 lira kredi tahsis ücreti ödemek gerekiyor. Kredi için hayat sigortası ve konut sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigortaları Denizbank’tan yaptırmayan kişiler ek olarak yüzde 0,2 oranında faiz farkı ödemek zorunda kalırlar.

100 bin lira konut kredisini 120 ayda geri ödemek üzere bankadan alan kişilerin her ay Denizbank’a 1569 TL ödeme yapmaları gerekir. Bu şekilde 120 ay sonunda Denizbank’a toplamda 188 bin 345 TL ödeme yapılmış olunur. Kredi için talep edilen 700 liralık ekspertiz ücretinin peşin olarak ödenmesi gerekiyor.  

denizbank konut kredisi ev kredisi kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!