Advert Advert Advert

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar
Çiftçi Kredisi Veren Bankalar -

Tarımsal üretimde bulunan çiftçiler tohum, gübre, fidan, mazot alımları için finansmana ihtiyaç duyabiliyor. Çoğu bankanın çiftçilerin tohum, gübre, fidan ve mazot finansmanına özel kredilendirme türü bulunuyor. Peki, hangi bankalar çiftçi kredisi veriyor?

Hangi Bankalar Çiftçi Kredisi Veriyor?

Tarıma elverişli topraklara sahip olan ülkemizde tarımsal üretim yaparak hem ekonomiye katkı sağlayan hem de geçimini sağlayan çiftçilerimiz çeşitli gereksinimleri için kredi kullanma yolunu seçebiliyor. Genelde çiftçiler tohum, gübre, fidan, mazot ve çeşitli ekipman alımları için kredi kullanma yolunu seçiyor.

Ekmeğini topraktan çıkaran çiftçilere özel, bankaların kredi kampanyaları bulunuyor. Çiftçi kredisi veren banka sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda çiftçiye kredi veren bankalar arasında TEB, Ziraat Bankası ve Denizbank’ı inceledik.

TEB Organik Tarım Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası çiftçiye özel düşük faizli ve uygun vade seçenekli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. TEB organik tarım kredisinden organik tarım sertifikası bulunan çiftçiler yararlanabiliyor. TEB organik tarım kredisine çiftçi kayıt sistemi belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah, organik tarım sertifikası belgesi ile TEB şubelerine giderek başvurulabilir.

Ziraat Bankası Çiftçi Destek Kredisi

Ziraat Bankası uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile çiftçiye destek sağlıyor. Ziraat Bankası şubelerine gidilerek çiftçi destek kredisi hakkında detaylı bilgi alınabilir ve nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi, gelen veya gelecek olan mahsulün değerini gösteren belge ile kredi başvurusu yapılabilir.

Denizbank Tarımsal Yatırım Kredisi

Denizbank uygun oran ve vadeli tarımsal yatırım kredisi ile çiftçiye tarımsal faaliyetlerinde destek sağlıyor. Denizbank tarımsal yatırım kredileri arasında traktör ve ekipman kredisi, hayvancılık kredisi, arazi alım kredisi, sera yapım ve modernizasyon kredisi, su ürünleri kredisi gibi krediler bulunuyor. Detaylı bilgi için ve kredi başvurusu için Denizbank şubelerine başvurulabilir.

çiftçi kredisi çiftçi kredisi veren bankalar çiftçiye kredi veren bankalar Ziraat Bankası TEB Denizbank Denizbank tarımsal yatırım kredisi Ziraat Bankası çiftçi destek kredisi TEB organik tarım kredisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası