Haftanın Ekonomik Takvimi

Haftanın Ekonomik Takvimi

Pazartesi günü piyasaların açılması ile birlikte ekonomiyi yoğun bir takvim bekliyor. Haftanın ekonomi takvimindeki 4 olay haberimizde!Bu Hafta Ekonomide Neler Olacak?

Türkiye Merkez Bankası faiz kararı, Fitch Rantings kredi değerlendirmesi ve Standart and Poor’s’un kredi değerlendirmesi olaylarının yaşandığı bir haftayı geride bırakan piyasalar bugün yeni bir haftaya merhaba diyecek. Ekonomide bu hafta Fed faiz kararı, İngiltere Merkez Bankası’nın politika duyurusu, ABD Ocak ayı tarım dışı istihdam verilerinin açıklaması ve Euro Bölgesi enflasyon rakamlarının açıklanması olayları yaşanacak.

1-) Fed Faiz Oranı Kararı Açıklanacak

ABD Merkez Bankası Fed’in bu hafta iki günlük politika toplantısı gerçekleşecek. Fed’in iki günlük politika toplantısının ardından Çarşamba günü saat 22.00’de Fed’in faiz kararı açıklanacak. ABD Merkez Bankası Fed’in 2017 yılında en az 3 faiz artırımına gitmesi bekleniyor.

Uzmanlar bu hafta gerçekleşecek Fed politika toplantısından faiz artırımı kararının çıkmasını beklemiyor. Fakat Fed politika toplantısından sonra yapılacak açıklamada yakın bir dönemde yapılacak olan faiz artışı ile ilgili ipucu verilmesi bekleniyor.

2-) İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranı Kararını Açıklayacak

İngiltere Merkez Bankası tarafından Perşembe günü saat 15.00’da politika duyurusu yapılacak. Söz konusu duyuruda faiz oranı kararı ve çeyreklik enflasyon raporu açıklanacak. İngiltere Merkez Bankası’nın referandum belirsizliği nedeniyle faiz oranını sabit tutması bekleniyor.

3-) ABD Ocak Ayı Tarım Dışı İstihdam Verileri Açıklanacak

Cuma günü saat 16.30’da ABD Çalışma Bankalığı tarafından ABD Ocak ayı tarım dışı istihdam verileri açıklanacak. Ayrıca bu hafta ABD tüketici güveni verileri, imalat ve hizmet sektörü büyüme verileri açıklanacak

4-) Euro Bölgesi Ocak Ayı Enflasyon Rakamları Açıklanacak

Salı günü saat 13.00’te Euro Bölgesi Ocak ayı enflasyon rakamları belli olacak. Açıklanan verilerden tüketici fiyatlarında yüzde 1,5 artış çıkması beklentisi bulunuyor. İngiltere Merkez Bankası Euro Bölgesi Ocak ayı enflasyon rakamları Fed politika toplantısı Fed ABD Ocak ayı tarım dışı istihdam verileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?