Ana SayfaEkonomiIMF Türkiye Ekonomisi Hakkında Konuştu

IMF Türkiye Ekonomisi Hakkında Konuştu

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Uluslararası Para Fonu IMF tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye ekonomisinin değerlendirildiği öğrenildi. Orta vadede büyüme hedeflerinden bahsedilirken olması gereken tahmini raporlarda açıklandı. 

Uluslararası Para Fonu IMF tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye ekonomisi hakkında uzun bir süredir devam eden incelemelerin sonunda tamamlandığı belirlendi. Yapılan raporlama çalışması sonrasında özellikle son bir yıldır ekonomik büyümenin beklenenin çok altında gerçekleştiği ve bu durumun küresel piyasalarda da hayal kırıklığına sebep olduğu öğrenildi. 2015 yılına kadar gerçekleşen ekonomik büyümenin oldukça fazla olduğu belirlenmiş ancak sonrasında beklenmedik bir şekilde ekonomide yaşanan aksaklıklar sonrasında büyüme hedeflerinin beklenildiği gibi olmadığı öğrenildi. 

Türk ekonomisinde meydana gelen sıkıntıların ilk olarak Rusya ile yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı kaynaklandığı ifade edilmişti. Rusya ile gerilen ilişkiler sonrasında Türkiye ekonomisinde yaşanan bazı sıkıntıların ortaya çıkmaya başladığı öğrenildi. Ardından gerçekleşen başarısız darbe girişimi ile ekonomi üzerindeki iplerin biraz daha gerildiği ve sonrasında ekonomik belirsizliğin ortaya çıktığı öğrenildi. Yatırımların artan belirsizlik ve kredi oranlarında meydana gelen büyüme sonrasında sert bir düşüşe neden olduğu öğrenildi. Raporlama içerisinde bu tür bilgilerin yer aldığı öğrenildi. 

Tüm bu durumlar yaşanırken ekonomiyi çeşitli yönlerden etkileyebilecek mali tüketim oranlarının arttığı öğrenildi. tüketim hızı gittikçe büyürken devletin durumun kötü bir sonuca sürüklenmemesi adına çeşitli mali önlemler almaya başladıkları belirlendi. Küresel piyasalarda meydana gelen çeşitli sıkıntılar sonrasında Türk lirasının hızlı bir şekilde düşmesi çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirirken bu durumda merkezden alınan kararlar sonrasında faiz artırımına gidilmesi ekonomide büyüme ortalamasının beklenenin altında kaldığını ortaya çıkardı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.