Emekli Promosyonlarında Rakam Artabilir!

Emekli promosyonlarında yaşanabilecek rekabetten dolayı rakamların artabileceği konuşuluyor. 

Mart ayında yapılacak ödemeler yaklaşırken banka promosyonlarının alınabilmesi için gerekli şartlarda bankalar tarafından açıklanmaya başladı. Geçtiğimiz yıllardan bu zamana kadar tartışmalara neden olan promosyon ödemeleri yeni yılla birlikte kesinleşmiş ve üç yıllık peşin olmak üzere azda olsa emeklilerin derin bir nefes almaları için çeşitli imkanların tanınmasına fırsat tanınmıştı. Promosyon miktarları üzerinde hükümet ile bankalar arasında sıkı bir pazarlık yapılmış, emeklilerin almış oldukları maaş miktarlarına göre ödeme yapılmasına karar verilmişti. Kademeli olarak yapılacak ödemelerde en düşük miktar 300 lira olacakken en yüksek miktarın şimdilik 450 lira olması bekleniyor. 

Emeklilere yapılacak olan banka promosyonu ödemelerinde emekliler için önemli olan 16 bankanın protokol için imza attıkları açıklandı. Böylece büyük bir kısmın tamamlandığı, ödemelerin detaylarının açıklanmasının beklendiği belirtildi. Bankacılık sektöründe ödemelerin başlaması ile birlikte gözle görülebilecek bir rekabetin yaşanması da bekleniyor çünkü emekliler bankalar için oldukça önemli müşteriler arasında yer alıyor. 12 milyon emeklinin olduğu düşünüldüğü zaman bankalar için mevduat akışının sağlanması konusunda etkili bir rol oynadıkları belirlendi. 

Yapılacak olan ödemelerin TC kimlik numarasının son rakamına göre gerçekleştirilmesi bekleniyor. Böylece Mart, Nisan ve Mayıs aylarında kademeli olarak adaletli bir şekilde ödemelerin gerçekleştirileceği açıklandı. Promosyon ücretlerinin emeklilerin hesabına maaş günü yatırılacak. Bu sayede nakit olarak maaşları ile birlikte sorunsuz olarak çekebilecekler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yapılan son açıklamalarda promosyon rakamlarının artabileceği müjdesi verildi. Alt limit olarak belirlenen rakamların altına düşülmeyeceği ancak bankaların rekabetten dolayı farklı fiyatlar üzerinde de çalıştıklarını belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.