Ana Sayfa Ekonomi Doğalgaz ’da Rekor Kırıldı

Doğalgaz ’da Rekor Kırıldı

-

14 Şubat Sevgililer gününde satış rekorları kırılması beklenirken doğalgaz rekoru kırıldı. Çiçek, çikolata, hediyelik eşya, tatil merkezleri gibi pek çok sektörü heyecana sokan ve uzun süredir bugünün gelmesini bekleyen sektör temsilcilerini meraklandıran 14 Şubat ters köşe yaparak farklı bir alanda rekor kırılmasını sağladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre 14 Şubat 2017 tarihinde doğalgaz rekoru kırıldı.

Tüketim Rekor Seviyede

Yetkili birimler tarafından yapılan açıklamaya göre sevgililer gününde doğalgaz tüketiminde rekor seviyeye ulaşıldı. Daha önce de yüksek seviyelerde gaz tüketimi yaşanmıştı ancak sevgililer gününde böyle bir artış yaşanması şaşkınlığa sebep oldu.

Rekor Farklı Sektörden Geldi

Hediyelik eşya, çiçek ve çikolata gibi sektörlerin uzun süredir hazırlık içerisinde olduğu ve satış rekorları kırmayı planladığı 14 Şubat’ta rekor farklı bir sektörden geldi. Bu yıl hava şartlarının sert geçmesi vatandaşların dış mekân yerine evlerinde ve kapalı ortamlarda sevgililer günü kutlamasına sebep oldu. Havaların da soğuması doğalgaz faturalarına yansıdı.

243 Milyon Metreküpe Ulaştı

Tüm zamanların en fazla doğalgaz tüketiminin yaşanması ile bu yıl tarihe geçen 14 Şubat daha önceki tarihlere nazaran büyük fark attı. Ülke genelinde yoğun doğalgaz tüketiminin yaşandığı günde toplamda 243 milyon metreküp doğalgaz tüketimi gerçekleşti. Havaların soğuması ile tüketimin artması normal karşılansa da bu kullanımın faturalara nasıl yansıyacağı merak konusu oluyor.

Ocak Ayını Geride Bıraktı

Havaların soğuması ile doğalgaz rekoru daha önce 2016 yılı ocak ayında yaşanmıştı. 25 ve 26 Ocak 2016 tarihinde 235 milyon metreküp ile kırılan doğalgaz kullanım rekoru 14 şubatta 243 milyon metreküpe çıkarak rekor seviyeye ulaştı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler