Ana SayfaSigortaSigorta Şirketlerine Beklenen Müjde Verildi

Sigorta Şirketlerine Beklenen Müjde Verildi
S

-

Yapılan incelemelerin ardından artık sigorta acentelerinin de KOBİ olarak değerlendirilmesine karar verildi. 

Son dönemlerde orta ve küçük boyutlu işletmelerin geliştirilmesi için yeni çalışmalar yapılıyordu. Bu çalışmalara devlet desteklerinin eklenmesinin ardından işletmelerin daha büyük bir boyuta ulaşması için gerekli tüm yardımların gerçekleştirildiği biliniyor. Özellikle esnaflar için KOBİ desteklerinin ne kadar önemli olduğu sık sık ifade ediliyor. Bunun ardından esnafların yaşamış oldukları maddi sıkıntılarda bu konuda kendilerini ilgilendiren sistemlerinin ve yardım ağının bulunması dikkat çekiyor. 

Devlet tarafından orta ve küçük ölçekli olan işletmelerin sorunsuz bir şekilde yararlanabilmeleri için KOSGEB kredileri vermeye devam ediyor. Bu kredilerin geliştirilmesi için hükümet tarafından çeşitli çalışmalar devam ederken bu yıl sicil affının getirilmesi ile birlikte kredi desteğinden daha fazla kişinin yararlanması bekleniyor. Faizsiz ve kolay ödeme seçenekleri bulunan krediden yararlanmak isteyen binlerce esnafın bu yıl başvuru tarihleri arasında gerekli özeni gösterdikleri belirlendi. Geçtiğimiz yıl çeşitli nedenlerden dolayı bankalarla ters düşmüş ve bankaların kara listesine girmiş olan esnafların ve işletmelerin kredi desteğinden yararlanamadıkları ortaya çıkmıştı. 

Sigorta acentelerini de yakından ilgilendirecek yeni bir karar verildi. Ankara Ticaret Odası tarafından konu hakkında sigorta şirketlerini yakından ilgilendirecek bir müjde verildi. Bu müjde sonrasında artık sigorta acentelerinin küçük işletmeler grubuna alındığı ve KOBİ olarak değerlendirmesinin gerçekleştirildiği belirlendi. Bir süredir yürütülen çalışmaların sonunda sonuç verdiği açıklanırken KOBİ’lere özel verilen devlet destekli KOSGEB kredilerinden de istedikleri zaman yararlanabilecekleri belirlendi. Ankara Ticaret Odası yapmış olduğu açıklamalarda ‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız isteklerimiz doğrultusunda gerekli çalışmaları tamamladılar’ ifadelerini kullandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol