Maliye Bakanlığına Çağrı: “ Adaletsizliği Düzeltin”

0

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklamalarında rahatsızlık duydukları belli bazı konular olduğundan bahsetti. Özellikle, gelir vergi​si konusunda ilk iki dilimin belirlenmesinde çalışanların aleyhine davranıldığı ve ücretli çalışanların yıl boyunca gelirlerinde azalma ile karşı karşıya kaldıklarının altını çizdi. Murat İnanç ayrıca, Hükümet’e ve Maliye Bakanlığına çağrıda bulunarak, vergi de ki adaletsizliğin düzeltilmesini istedi.

 

Başkan Murat İnanç, son dönemde vergide düzenli ödeme gerçekleştiren işverenlere 5 puanlık teşvik indirimin söz konusu olduğunu ancak diğer teşviklerle 10’un üzerinde farklı bir teşvikin yürülükte olduğunu belirtti. İş verenin asıl faydalanıcı olduğu ‘istihdamı arttırmak’ çalışanı arttırmaya yönelik bir proje. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamasıklarını esas çağrıyı Maliye Bakanlığına yaptıklarını belirten İnan;

“ Bizleri unutmayın, azalan bir gelirle çalışmak istemiyoruz” dedi.

 

ADALETSİZLİK BİR AN ÖNCE SON BULMALI!

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, istihdam teşviklerinde özellikle işsizlik fonunun finansman olarak gösterilmesi hususuna da değindi. İstihdam için ayrılan bütçenin Fon’dan karşılanmasının, yük altında kalan işçilerin az maaşla çalışmasına sebebiyet verdiği görüşünde.

Normal şartlarda asgari geçim şartlarının altında çalışanların dahi ikinci ve hatta bazen üçüncü vergi dilimi içerisine girdiğini belirterek; “ Bu adaletsizlik bir a önce son bulmalı” dedi.

 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın