Ana Sayfa Ekonomi Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Haftanın İlk Gününde Geriledi

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Haftanın İlk Gününde Geriledi

-

Borsa Kapanışta Geriledi

Son dönemde döviz kurlarındaki düşüşün etkisi ile yükseliş ivmesi yakalayan borsa haftanın ilk işlem gününde değer kaybetti. Pazartesi gününe yükselişle başlayan BİST 100 endeksi kar satışlarının etkisi ile düşüşe geçti ve günü değer kaybı ile tamamladı. Borsanın gerilemesinde Basit Metaller, Bilgi Teknolojileri ve Odun, Kağıt & Baskı sektöründeki hisse senetlerinin düşmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi güne yükselişle başlarken 8.500 seviyesinde gelen kar satışları ile geriledi ve gün içerisinde en yüksek 89.583,28 puanı ve en düşük 88.467,94 puanı gördü. Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününde bir önceki kapanışa göre yüzde 0,27 gerileyerek günü 88.587,66 puanda tamamladı.

Borsa İstanbul’da Pazartesi günü bankacılık endeksi yüzde 0,90 değer kaybetti ve holding endeksi yüzde 0,24 değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 5,25 değer kazanan spor günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 1,33 gerileyen metal ana sanayi endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Haftanın ilk işlem gününde İstanbul Borsası’nda 185 hisse senedi değer kaybetti ve 154 hisse senedi değer kazandı. Bununla birlikte 67 adet hisse senedinin değerinde ise değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi altında işlem gören Global Yat. Holding A.Ş. yüzde 19,90 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 7,92 gerileyen Aksa Akrilik Kimya San. A.Ş. haftanın ilk işlem gününün en kötü performansını sergileyen hisse oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler