Ana Sayfa Ekonomi Bakan Elvan’dan Danışmanlık Açıklaması

Bakan Elvan’dan Danışmanlık Açıklaması

-

“İLK KEZ BÖYLE BİR MODEL ORTAYA KOYUYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde ‘ Cazibe Merkezleri İstişare Toplantısı’ için Erzincanda idi. Burada iş adamları ve sanayicilerle bir araya gelen Bakan Elvan, ülkemiz adına daha çok yatırım hedeflediklerini belirtti. Konuşmasında özellikle hükümet olarak yatırımcının yanında olduklarının altını çizdi.

İşin başından sonuna kadar her aşamasında yatırımcıya destek verdiklerini belirten Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,  “ Yatırımcılarımıza işin başında bir danışmanlık desteği vereceğiz ve bu danışmalık desteğini işin bitimine kadar sürdüreceğiz. Yatırımcılarımız ile oturup konuşup, neyi nasıl yaparız diye birlikte kararlar vereceğiz. Ülkemizde ilk kez böyle bir danışmanlık modelinin örneğini sergilemiş olacağız” dedi.

“DÜNYAYI SIKI TAKİP ETMELİYİZ”

Hergün yeni yatırımlara imza atan dünya ekonomisini Türkiye olarak çok sıkı takip etmemiz gerektiğini vurgulayan Elvan, “ Geri kalmışlığın bir parçası olamayız. Dünya da hızlı değişimler ve dönüşümler yaşanıyor iş adamları ve sanayiciler olarak sizlerin özellikle bunları sıkı takip etmeniz gerekiyor. Yeni yatırımlar için bu şart!” diyerek toplantıda yatırım beklentilerinin bir kez daha altını çizmiş bulundu.

“SİZ ÇALIŞIRKEN BİZLER ÖNÜNÜZÜ AÇACAĞIZ”

Toplantıda yatırım çalışmaları için iş adamları ve sanayicileri teşvik amaçlı bilgilendiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiyenin yeni yatırımlara ekonomik açıdan kalkınmaya götürecek projelere her zaman ihtiyaç duyduğunu ve bu hususta işin büyük kısmının sanayicilere düştüğünü söyledi.

Son olarak konuşmasında yatırımcılara desteklerini esirgemeyeceklerini belirten Lütfi Elvan şu sözlere yer verdi: “ Bizler hükümet olarak her zaman yatırımcılarımızın arkasındayız. Her konuda her zaman bu yürüteceğimiz danışmalık modeli ile yatırımcılarımıza iş birliği içinde olacağız. Sizler çalışırken, bizler danışman gibi önünüzü açacak ne varsa onu yapacağız. Yatırımcılarımıza destek olmak her zaman boynumuzun borcudur.”

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler