Ana SayfaGündemEvini Dönüştürene Kredi Verilecek

Evini Dönüştürene Kredi Verilecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilmesi ve bu noktada sürecin hızlandırılması için vatandaşların teşvik edilmesi bekleniyor. Bunun ardından kendi evini ve iş yerini dönüştürmek isteyen vatandaşlara kredi verilebilecek. 

Kentsel dönüşüm hem şehrin silüetinin korunması, yeniden düzenlenmesi, görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi için önem taşırken aynı zamanda evlerin depreme ve çevre şartlarına daha dayanıklı ve standartlara uygun hale getirilerek daha uzun yıllar boyunca kullanılmasını amaçlıyor. Bununla birlikte kentsel dönüşüm projelerinin ciddi anlamda hız kazandığı görülürken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bu durumun biraz daha artırılması için yeni bir çalışmanın başlatıldığı açıklandı. Yapılan görüşmelerin ardından Resmi Gazete’de yayınlanarak hayata geçirilen yeni düzenleme sonrasında Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliği hayata geçirilmiş oldu. 

Yönetmelik dahilinde ev ya da iş yeri sahiplerinin kendi istekleri ve başvuruları sonrasında kentsel dönüşüm sağlamak istemelerinin ardından yeni imkanların sağlanması bekleniyor. Bu sayede kendi istekleri sonucunda evlerini ya da iş yerlerini kentsel dönüşüm için belediyelere teslim eden vatandaşların teşvik edilmesi, çeşitli sıkıntılarının nakit olarak çözülmesi için özel bir hesap açılmasına ve bu hesaba kredi verilmesinin önünün açıldığı ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki son yapmış olduğu açıklamalarda dönüşümde meydana gelen yoğunluklardan dolayı bazı alanlarda kendi evlerini ve iş yerlerini vatandaşların kendileri için dönüşüme sokmaları gerektiği yönünde çağrı yapılıyordu. 

Yeni düzenleme sonrasında vatandaşın evini kendi imkanları ve istekleri dahilinde dönüştürmesi halinde yaşanan yoğunluğun önüne geçilmesi planlanıyor. Planlanan hedeflere göre yıllık olarak İstanbul’da 250 bin ülke genelinde 500 bin konutun dönüştürülmesi planlananlar arasında yer alıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.