Ana SayfaSigortaTarım Sigortası Yaptırmayı Ertelemeyin!

Tarım Sigortası Yaptırmayı Ertelemeyin!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çiftçiler Dikkat! Tarım Sigortası Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Tarım sigortasını yaptırmayan çiftçilerin kendilerini riske atmama konusunda uyarı yapıldı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tüm çiftçileri konuyla ilgili aydınlattı. Açıklamayı birliğin genel müdürü yaptı.

Ayhan Karayama, çiftçilerin tarım sigortalarını ihmal etmemesi gerektiğinin altını çizerek, Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemeleri için Tarım Kredi Kooperatifini adres gösterdi. Buna göre çiftçiler bu yılın bilgi güncellemelerini Tarım Kredi Kooperatiflerinden yaptırabilecek.

Çiftçileri koruma amaçlı olarak faaliyetlerine devam eden TARSİM bu yılda çiftçilere destek olmayı sürdürecek. Ayhan Karayama TARSİM’e kayıtlı çiftçilere verilen desteklerin neler olduğunu tekrarladı. “Buna göre TARSİM kanalıyla tarım sigortası primlerinin yüzde 50’lik bölümünü ödeyecek. Bunun yanında devlet bazı teminatlar için prim ödemelerinin üçte ikilik bölümünü karşılayacak. Bu avantajlardan ise TARSİM’e kayıtlı üreticiler yararlanacak” diyen Kayhan, tarım kredisi kullanan çiftçilere indirimli faiz oranlarının uygulandığını da ifade etti. Bazı tarım kredilerinde ise tüm faiz giderlerini devlet karşılıyor.

Tarım kredisi çeken ve kredi borcunu ötelemek isteyen üreticiler sisteme kayıtlı olmaları durumunda bu imkândan da faydalanabilecek. Ayhan Karayama açıklamasında buna işaret ederek, “Üreticiler sert kış koşullarını göz önüne alarak TARSİM’e ürünlerini sigorta ettirmeyi kesinlikle ihmal etmemeli.” dedi.

TARSİM 2017 yılında yeni uygulamaları da hayata geçirdi. Ayhan Karayama yenilikler hakkında bilgi verdi. Karamaya “Buğday ekiminde olası kuraklık ya da düşük verim elde eden çiftçiler, ilçe bazında korumaya alındı. Buğday üretimini tehdit eden unsurlar arsında bulunan rüzgâr ve yoğun nem sigorta kapsamına alındı. Bazı meyve ağaçları yeni düzenleme ardından bu yıl içinde sigortalanma imkânı elde etti” diyerek açıklamasına son verdi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.