Ana SayfaEkonomiTürkiye Hisse Senedi Piyasaları Düşüşünü İkinci Güne Taşıdı

Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Düşüşünü İkinci Güne Taşıdı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa Kapanışta Düştü

Haftanın ikinci işlem gününe yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde alımların güçlenmemesi ve Dolar/TL kurundaki yükselişin etkisi ile Salı gününü düşüşle tamamladı. Borsanın düşüşünde Leasing & Faktöring, Spor ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybı etkili oldu.

Güne yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 88.013,41 puanı ve en düşük 87.244,99 puanı gördü. Türk Lirasındaki değer kaybının etkisi ile BİST 100 Endeksi günü yüzde 0,33 değer kaybı ile 87.478,33 puanda tamamladı. Ayrıca Salı günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Salı günü bankacılık endeksi yüzde 0,34 ve holding endeksi yüzde 1,09 değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 0,71 değer kazanan iletişim endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 3,64 değer kaybeden madencilik endeksi en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Salı günü 106 hisse senedi değer kazanırken 106 hisse senedi gün sonunda geriledi ve 52 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Haftanın dördüncü işlem gününde BİST 100 altında işlem gören Turcas Petrol A.Ş. yüzde 4,32 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 3,91 değer kazan Aselsan El. San. Ve Tic. A.Ş. günün en iyi performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Salı günü yüzde 9,09 değer kaybeden Hürriyet Gazetecilik günün en çok gerileyen şirket hissesi olurken yüzde 7,79 değer kaybeden Doğan Şirketler Grubu günün en çok gerileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.