Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Düşüşünü İkinci Güne Taşıdı

0

Borsa Kapanışta Düştü

Haftanın ikinci işlem gününe yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde alımların güçlenmemesi ve Dolar/TL kurundaki yükselişin etkisi ile Salı gününü düşüşle tamamladı. Borsanın düşüşünde Leasing & Faktöring, Spor ve Nakliye sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybı etkili oldu.

Güne yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 88.013,41 puanı ve en düşük 87.244,99 puanı gördü. Türk Lirasındaki değer kaybının etkisi ile BİST 100 Endeksi günü yüzde 0,33 değer kaybı ile 87.478,33 puanda tamamladı. Ayrıca Salı günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 4,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Salı günü bankacılık endeksi yüzde 0,34 ve holding endeksi yüzde 1,09 değer kaybetti. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 0,71 değer kazanan iletişim endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 3,64 değer kaybeden madencilik endeksi en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Salı günü 106 hisse senedi değer kazanırken 106 hisse senedi gün sonunda geriledi ve 52 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Haftanın dördüncü işlem gününde BİST 100 altında işlem gören Turcas Petrol A.Ş. yüzde 4,32 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 3,91 değer kazan Aselsan El. San. Ve Tic. A.Ş. günün en iyi performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Salı günü yüzde 9,09 değer kaybeden Hürriyet Gazetecilik günün en çok gerileyen şirket hissesi olurken yüzde 7,79 değer kaybeden Doğan Şirketler Grubu günün en çok gerileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın