Borsa Haftanın Son İşlem Gününde Kan Kaybetti

0

BİST 100 Değer Kaybetti

Perşembe günü direnç noktası olarak nitelendirilen 90.000 puanın üzerini gören BİST 100 Endeksi Şubat ayında enflasyonun çift hanelere yükselmesi nedeniyle haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı. Türkiye hisse senedi piyasaları gün içerisinde gelen tepki alımları ile kayıplarının bir kısmını silse de günü bir önceki göre kayıpla kapattı. Borsanın düşüşünde Toptan Satış & Perakende Ticaret, Yiyecek & İçecek ve Basit Metaller sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Cuma gününe yatay başlayan BİST 100 Endeksi gelen enflasyon rakamları ile geriledi ve gün içerisinde en yüksek 89.880 puanı görürken en düşük 89.365 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,24 azalışla 89.722,05 puanda tamamladı.

İstanbul Borsası’nda Cuma günü bankacılık endeksi yüzde 0,57 değer kaybederken holding endeksi yüzde 0,56 değer kaybetti. Haftanın son işlem gününde yüzde 3,19 değer kazanan finansal kiralama endeksi günün en çok değer kazanan gösterge endeksi olurken yüzde 0,88 değer kaybeden ticaret endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Cuma günü 152 hisse senedi değer kazanırken 183 hisse senedi günü değer kaybı ile tamamladı ve 68 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Haftanın son işlem gününde BİST 100 altında işlem gören İhlas Holding A.Ş. yüzde 8,11 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 6,21 değer kaybeden Metro Tic. Ve Mali Yat. A.Ş. günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın