Borsa Günü 2 Yılın Zirvesinde Tamamladı

Google Haberlere Abone Ol:

BİST 100 Endeksi 91.000 Puanın Üstünü Gördü

Haftanın ilk işlem gününe alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları banka pay piyasaları öncülüğünde günü yükselişle tamamladı ve 2 yılın zirvesine yerleşti. Borsanın yükselmesinde Leasing ve Faktöring, Metal Ürünleri & Makineler ve Holding & Yatırım sektörlerindeki hisse senetlerinin yükselmesi etkili oldu.

Haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 91.437,77 puanı ve en düşük 90.065,15 puanı gördü. BİST 100 Endeksi Haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,47 artışla 91.044,99 puanda tamamladı ve 52 haftanın zirvesine yerleşti.

İstanbul Borsası’nda Pazartesi günü Bankacılık Endeksi yüzde 1,75 değer kazanırken Holding Endeksi yüzde 2,25 değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,18 değer kazanan Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 0,86 değer kaybeden Spor Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

Borsa İstanbul’da Pazartesi günü 233 hisse senedi değer kazanırken 100 hisse senedi günü değer kaybı ile tamamladı ve 71 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Yazıcılar Holding yüzde 4,97 değer kazanarak günün en iyi performansını sergilerken haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,30 artış gösteren Ford Otomotiv San. A.Ş. günün en çok değer kazanan ikinci şirket hissesi oldu.

BİST 100 altında işlem gören Park Elek. Madencilik Tekstil yüzde 2,27 değer kaybederek günün en çok değer kaybeden şirket hissesi olurken yüzde 1,68 değer kaybeden Karademir Karabük Demir Çelik Sanayi Ve Ticaret günün en kötü performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...