Ana SayfaEkonomiBorsa Günü 2 Yılın Zirvesinde Tamamladı

Borsa Günü 2 Yılın Zirvesinde Tamamladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

BİST 100 Endeksi 91.000 Puanın Üstünü Gördü

Haftanın ilk işlem gününe alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları banka pay piyasaları öncülüğünde günü yükselişle tamamladı ve 2 yılın zirvesine yerleşti. Borsanın yükselmesinde Leasing ve Faktöring, Metal Ürünleri & Makineler ve Holding & Yatırım sektörlerindeki hisse senetlerinin yükselmesi etkili oldu.

Haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 91.437,77 puanı ve en düşük 90.065,15 puanı gördü. BİST 100 Endeksi Haftanın ilk işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,47 artışla 91.044,99 puanda tamamladı ve 52 haftanın zirvesine yerleşti.

İstanbul Borsası’nda Pazartesi günü Bankacılık Endeksi yüzde 1,75 değer kazanırken Holding Endeksi yüzde 2,25 değer kazandı. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,18 değer kazanan Finansal Kiralama ve Faktöring Endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 0,86 değer kaybeden Spor Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Pazartesi günü 233 hisse senedi değer kazanırken 100 hisse senedi günü değer kaybı ile tamamladı ve 71 adet hisse senedinin değeri sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Yazıcılar Holding yüzde 4,97 değer kazanarak günün en iyi performansını sergilerken haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,30 artış gösteren Ford Otomotiv San. A.Ş. günün en çok değer kazanan ikinci şirket hissesi oldu.

BİST 100 altında işlem gören Park Elek. Madencilik Tekstil yüzde 2,27 değer kaybederek günün en çok değer kaybeden şirket hissesi olurken yüzde 1,68 değer kaybeden Karademir Karabük Demir Çelik Sanayi Ve Ticaret günün en kötü performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.