Borsanın Negatif Seyrinde İkinci Gün

0

Çarşamba Günü Borsa Değer Kaybetti

Haftanın ikinci işlem gününü düşüşle tamamlayan Türkiye hisse senedi piyasaları Dolar’ın küresel piyasalardaki artışının etkisi ile düşüşünü haftanın üçüncü işlem gününe de taşıdı. Borsanın düşüşünde Holding & Yatırımlar, Yiyecek & İçecek ve Bankacılık sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba gününe yatay bir seyirle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 90.966,81 puanı görürken en düşük 89.136,40 puanı gördü. BİST 100 Endeksi Dolardaki değer artışının etkisi ile haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 1,46 değer kaybı ile 89.484,90 puanda tamamladı. Ayrıca Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 4,8 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü Bankacılık Endeksi yüzde 2,07 ve Holding Endeksi yüzde 2,14 değer kaybetti. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 1,52 değer kazanan ticaret endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 2,14 gerileyen Holding Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü 107 hisse senedi değer kazanırken 234 hisse senedi günü yükselişle tamamladı ve 64 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Turcas Petrol A.Ş. yüzde 6,43 değer kazancı ile günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 2,03 değer kazanan Nurol Gmyo A.Ş. günün en iyi performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

BİST 100 altında işlem gören Otokar yüzde 7,85 değer kaybı ile Çarşamba gününün en çok gerileyen şirket hissesi olurken yüzde 6,98 değer kaybı ile İhlas Holding A.Ş. günün en çok değer kaybeden ikinci şirket hissesi oldu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın