Ana SayfaEkonomiPTT ve Türk Telekom Anlaştı! Gayrimenkuller Artık Birlikte Yönetilecek

PTT ve Türk Telekom Anlaştı! Gayrimenkuller Artık Birlikte Yönetilecek
P

-

İki Dev Güçlerini Yeniden Bir Araya Getirdi

PTT ve Türk Telekom, Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü kapsamında ilk adımı attı. İki dev sahip olunan gayrimenkulleri bu protokol kapsamında daha etkin şekilde kullanmayı hedefliyor.

Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü’ne imzaların atılmasından sonra Türk Telekom açıklama yaptı. PTT ve Türk Telekom’un güçlerinin yeniden bir araya getirildiğinin altı çizilen açıklamada, gayrimenkullerin daha etkin olarak değerlendirilmesi için bu anlaşmanın yapıldığı ifade edildi.

Bu kapsamda imzalanan protokol, iki tarafında sahip olduğu gayrimenkulleri içeriyor. Bunun yanı sıra ortak olarak kullanılmaya devam edilen taşınmazlarda protokolde yer alıyor. Söz konusu taşınmazların geliştirilmesine ve değerlendirilmesine katkı sağlayacak protokolle, iki dev güçlerine güç katmayı hedefliyor. Bu gelişmeler yanında PTT ve Türk Telekom ortak bir şirket kurmayı da hedefliyor.  Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü’yle kazanılacak getiri, E-Ticarette ve lojistik alanlarına aktarılacak.

Türk Telekom tarafında yapılan açıklamada şirketin CEO’sunun da görüşlerine yer verildi. CEO Paul Doany, bu protokolün iki şirket içinde önemli olduğunun altını çizerek, “İki şirkette artık gayrimenkullerini çok daha iyi şekilde kullanacak ve büyük kazançlar sağlayacak” dedi.

Yeni yatırımların söz konusu olacağının sinyalini veren Şirket CEO’su, E-ticaret ve lojistik sahasında ortak şirket kurulabileceğini ifade etti. Yıllardır ortak bir çok işe imza atıldığını söyleyen CEO Paul Doany, iki şirketin bilgi birikimini bu alanda bir araya getirmesinin Türkiye için önemli bir girişim olacağına da değindi. Bu kapsamda PTT ve Türk Telekom yurt dışında da bazı girişimler yapmaya hazırlanıyor.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı da protokolün imzalanması sonrasında açıklama yaptı. Açıklamasında iki devin ortak kararlarla hareket edeceğini ifade eden Kenan Bozgeyik, “Protokol çerçevesinde alınacak kararlar hem Türk Telekom hem de PTT’ye önemli faydalar sağlayacak” dedi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol