Ana SayfaEkonomiAmazon’da Türk İmzası

Amazon’da Türk İmzası
A

-

Dünyada kozmetik sektörünün 300 milyon avro olduğunu ve sektörün her yıl ortalama olarak yüzde 5 oranında büyüme gerçekleştirdiğini belirten İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Türkiye’de kozmetik sektörünün büyüklüğünün 3 milyar avro civarında olduğunu kozmetikte dünyanın yüzde 1’inin Türkiye’de tüketildiğini söyledi. Büyüyen sektörde Türkiye’nin bundan sonraki süreçte varlığını daha fazla hissettireceğini belirten Akyüz, Türk Ticaret Merkezlerinin son dönemlerde öncelikli olarak ABD’de New York ve Chicago’da kurulduğunu çalışmaların son dönemlerde hızlandığını ve Türkiye’nin bu alanda dünyada daha fazla yer almaya başladığını sözlerine ekledi.

Türk Ticaret Merkezi

Chicago’da Türk Ticaret Merkezi oluşturma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Akyüz, bütün firmaların şu anda orada hazır olduğunu mobilyadan firma tanıtımına kadar her şeyin net bir hale geldiğini, kısa sürede işlemlerin sonuçlanacağını söyledi.

Kozmetik Ürünleri

Kurulan Türk Ticaret Merkezinde 3 adet Türk kozmetik firmasının da bulunacağını ve bu kozmetik firmalarının en güvendikleri 3 adet ürün ile ev ürünleri kapsamında faaliyet gösteren şirketlerin ürünlerinin, yapılan anlaşma kapsamında Amazon.com’da satışa çıkacağını belirten Akyüz, bunun çok büyük bir adım odluğunu söyledi.

İhracat Artışı Olacak

Yapılan anlaşmaya göre 11 adet Türk firmasının 33 adet ürününün Amazon.com’da satışa sunulacağını ve yakın zaman içerisinde bu ürünlerin dünya pazarı ile buluşacağını söyleyen Akyüz, bu gelişmenin ihracat konusunda çok etkili olacağını ve ABD’nin tam merkezinde firmaların bir atak yakalamış olacağını, ticaretin bundan sonraki süreçte farklı bir ilerleyiş kaydedeceğini söyledi. Bu gelişmelerin yapılan ihracata yüzde 100 oranında artış yaşatacağını söyleyen Akyüz, bu orana ulaşmak için 5 yılın yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol