Ana SayfaGündemGayrimenkul Sertifikası Dönemi Resmen Başlıyor

Gayrimenkul Sertifikası Dönemi Resmen Başlıyor
G

-

Yatırım yapma imkanı sunan gayrimenkul sertifikası döneminin resmen yarın başlaması bekleniyor. Düzenlemeyi ilk başlatan isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak.

Yatırım yapma imkanı sunan ve herkesin kendi bütçesi kadar pay sahibi olmasını sağlayacak olan gayrimenkul sertifikası çalışmasının emlak sektörü içerisinde yeni bir sayfanın açılmasını sağlayacağı konuşuluyor. Bunun ardından uzun bir süredir konuşulan ve tartışılan düzenlemenin yarından itibaren resmen başlatılması planlanıyor. Yeni modelin nasıl işleyeceği konusunda hala kafalarda birtakım soru işaretleri bulunmasına rağmen bu süreç içerisinde pek çok kişinin düzenlemeye büyük ilgi gösterdikleri öğrenildi. 

TOKİ yetkisi dahilinde Başakşehir’de yapılmış olan Park Mavera isimli projenin satışlarında gayrimenkul sertifikası sisteminin hayata geçirileceği açıklandı. Bu sistem ile birlikte evler paylara bölünerek kişilere metrekare üzerinden istedikleri payda satılacak. Bu sayede vatandaşlar kendi bütçeleri dahilinde zorlanmadan yatırım yapmış olacaklar. Vatandaşların hayata henüz yarın geçecek olan sisteme şimdiden çok fazla ilgi gösterdikleri belirlendi. Yeni sistemi tanımak ve bilgi sahibi olmak için günlük olarak yaklaşık 1200 kişinin bu sistem hakkında bilgi sahibi olmalarının beklendiği açıklandı. 27 kurumunda pay satışı için bazı taleplerde bulundukları öğrenildi. Konu hakkında çalışmalar devam ederken ilerleyen zamanlarda sistemin daha iyi anlaşılması ve sonrasında büyük bir ilgi ile karşılanması bekleniyor. 

Yarın gayrimenkul sertifikası için talep toplama sürecinin resmen başlayacağı açıklandı. Konu hakkında yeterli bilgiye sahip olup yatırım yapmak isteyenlere pay satışı gerçekleştirilecek. Bu sayede küçük yatırımcılar aldıkları pay sonrasında büyüyen yatırımlara sahip olabilecekler. Sürecin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşliğinde yarın resmen başlaması planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol