ABank Teminatsız İhtiyaç Kredisi

Çeşitli masraflarını finanse etmek isteyenlere ve nakit ihtiyacı olanlara ülkemizde ihtiyaç kredisi veren banka sayısı oldukça fazladır. Çeşitli masraflarını finanse etmek isteyenlere ve nakit ihtiyacı olanlara ihtiyaç kredisi veren bankaların arasında 1991 yılında kurulan ve 1992 yılında faaliyete başlayan Alternatifbank da yer alıyor. Alternatifbank ihtiyaç kredisi ile masrafları fazla olduğu için kredi kullanmak isteyenlere teminat talep etmeden uygun vade ve düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor.

ABank ihtiyaç kredisi ile masraflarını finanse etmek için kredi kullanma yoluna başvuranlar en az 3 ay vade en fazla 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. ABank’ın beyaz eşyadan tatile, giyimden eğitim masraflarına kadar çeşitli harcamaların finansmanı için kullanılabilen ihtiyaç kredisi kapsamında hayat sigortası yaptırılması gerekiyor.

Alternatifbank ihtiyaç kredisinin faiz oranları tercih edilen kredi vadesine göre değişiklik gösterebiliyor. Alternatifbank ihtiyaç kredisi kapsamında 0-6 ay vadeli ihtiyaç kredisine %1,42, 6-30 ay vadeli ihtiyaç kredisine %1,41 ve 30-48 ay vadeli ihtiyaç kredisine %1,42 faiz uyguluyor.

ABank’tan 36 ay vade ve %1,43 faiz oranıyla 10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi alınması halinde kredinin aylık taksit tutarı 374 TL oluyor. Kredinin faizini, kredi tahsis ücretini ve vergilerini kapsayan aylık maliyet oranı %1,79 olurken yıllık toplam maliyet oranı %21,46 oluyor.

ABank ihtiyaç kredisi başvurusu nüfus cüzdanı, adres teyit edici belge ve çalışma durumuna göre gelir belgesi ile ABank şubelerine müracaat edilerek yapılabiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın