Ana Sayfa Krediler Kuveyt Türk’ten Eğitim Finansmanı

Kuveyt Türk’ten Eğitim Finansmanı

-

Kuveyt Türk’ten Eğitim Masraflarına Finansman Desteği

Günümüzde çeşitli kursların, özel okulların ve dershanelerin çoğalması ve önemli bir yere sahip olması nedeniyle eğitim masrafları artış gösterdi. Eğitim masraflarının artması ve tüketicilerin artan masrafları karşılayamaması nedeniyle mevduat ve katılım bankaları eğitim masrafları olanlara destek sağlamaya başladı.

Eğitim masraflarını karşılamakta zorluk çekenlere finansman desteği sağlayan katılım bankaları arasında Kuveyt Türk de yer alıyor. Kuveyt Türk eğitim finansmanı ile kurs, dershane gibi doğrundan eğitim masraflarının yanı sıra eğitim süresince konaklama veya beslenme gibi masraflarını karşılamakta zorluk çekenlere uygun vade ve kar oranıyla finansman desteği sağlıyor.

Kuveyt Türk eğitim finansmanı ile ilköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans ve dil eğitimi gibi eğitimleri için ek satın alam gücüne ihtiyaç duyanlara 48 aya varan vade seçenekleri ile finansman sağlıyor. Kuveyt Türk 48 ay vadeli eğitim finansmanını %1,34 kar oranıyla kullanıma sunuyor. Ayrıca eğitim kurumları ile Kuveyt Türk arasında protokol yapılması halinde alternatif finansmanlardan da yararlanılabiliyor.

Kuveyt Türk’ten 5.000 TL tutarında eğitim finansmanı 36 ay vade ve %1,34 kar oranıyla alınması halinde finansmanın aylık taksit tutarı 184,03 TL olurken geri ödenecek toplam tutarı 6.625,05 TL oluyor. Ayrıca eğitim finansmanının masraflarını, ödenmesi gereken vergileri ve kar oranını kapsayan aylık maliyet oranı %1,6384 olurken yıllık toplam maliyet oranı %21,5325 oluyor.

Proforma fatura karşılığında kullanılabilen Kuveyt Türk eğitim finansmanı başvurusu Kuveyt Türk şubelerine müracaat ederek yapılabiliyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,611BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler