Yeşil Pasaport Güç Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden yeşil pasaportlarını alan Denizlili iş adamları, hükümet tarafından kendilerine sunulan bu imkândan dolayı çok memnun olduklarını, bundan sonraki süreçte ihracatın kendileri açısından daha verimli ve kolay hale geleceğini, bu sayede hem pazarlarını büyüteceklerini hem de daha fazla üretim ve ihracat yapılabileceğini söyledi. Bakanlar Kurulu kararı sonrası yeşil pasaportlarına kavuşan iş adamları bu uygulamanın uzun zamandır beklendiğini, zaman kaybı gibi bir sorunun ortadan kalkmasının ihracatçılar için çok önemli olduğunu ihracatta hızlı bir yükselişe yeşil pasaport sayesinde geçileceğini söyledi.

Performansa Göre Pasaport

Yeşil pasaport verilmesinden dolayı çok memnun olduklarını belirten ihracatçılar, özelikle Avrupa Birliği ülkeleri ile iş yapan sanayiciler için zaman kaybının ortadan kalktığını, aynı gün karar verilip istenilen ülkeye görüşme ya da fuar ziyareti için gidilebilmesinin çok büyük kolaylık sağladığını, performansa göre yeşil pasaport sayısında artış olmasının da çok önemli olduğunu, pazarlamacılarında yeşil pasaport sahibi olacağını ve ihracatın daha hızlı yükselişe geçeceğini söyledi.

Vizesiz Seyahat

Yeşil pasaportun ihracatta çok büyük atılımlara neden olacağını belirten ihracatçılar, yüksek teknoloji ile işlemlerin yürütüldüğü bir çağda kolaylıkların sağlanmasının çok önemli olduğunu, bundan sonraki süreçte vize olmaksızın rahat hareket etmenin hem performansı hem de motivasyonun çok olumlu etkileyeceğini söyledi.

Dış Ticaret Artmalı

Hükümet tarafından tanınan bu yeşil pasaport imkanının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten ihracatçılar, bu imkândan faydalanarak daha çok çalışılması gerektiğini, dış ticaretin artırılması gerektiğini söyledi. Konu hakkında açıklama yapan ihracatçılar bundan sonraki hedefin pazarın büyümesi ve ihracat rakamlarının artırılmasını olduğunu belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.