Ana Sayfa Ekonomi Borsa Haftaya Düşüşle Devam Ediyor

Borsa Haftaya Düşüşle Devam Ediyor

-

Borsa Değer Kaybetti

Haftaya enflasyon verilerinin etkisi ile düşüşle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın ikinci işlem gününde de değer kaybetti. Türkiye hisse senedi piyasalarının haftanın ikinci işlem gününde negatif seyrinde yükselen döviz kurlarının etkisi oldu. Salı günü borsanın düşüşünde Kimyasal, Petrol & Plastik, Turizm ve Spor sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın ikinci işlem gününe düşüşle başlayan BİST 100 Endeksi Salı günü en yüksek 88.752,85 puanı görürken en düşük 87.997,70 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,06 düşüşle 88.612,55 puanda tamamladı. Ayrıca Salı günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Salı günü Bankacılık Endeksi yüzde 1,68 ve Holding Endeksi yüzde 0,02 değer kazandı. Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 1,68 artış yaşayan Ulaştırma Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 3,31 değer kaybeden Kimya, Petrol & Plastik Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da işlem gören 165 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde yükselirken 166 hisse senedi haftanın ikinci işlem gününde değer kaybetti ve 74 adet hissin değeri değişmedi.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören ODAS Elektrik haftanın ikinci işlem gününde yüzde 4,82 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken yüzde 2,20 değer kaybeden Trabzon Sportif günün en çok değer kaybeden hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler