Advert Advert Advert

ABD Ambargosu Dünya Devi Olmasını Sağladı

ABD Ambargosu Dünya Devi Olmasını Sağladı
ABD Ambargosu Dünya Devi Olmasını Sağladı -

ABD ambargosu sayesinde başlayan yerli mil üretimi dünyaya açılan kapı oldu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından uygulanan ambargo sonrasında yaptığı çalışmalar sayesinde dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başaran Türk sanayi kuruluşu her geçen gün çalışmalarını artırarak sektörde büyümeye devam ediyor. En güçlü motorlara sahip araçların yer aldığı Formula yarışlarına damga vurarak gündeme gelen firma, bazı kesimler tarafından çok bilinmiyor olsa da Formula yarışlarında ki araçların birçoğunun en önemli motor parçası konumunda olan kam milinin üretimini gerçekleştiriyor. Yerli sanayi kuruluşu olan ve Sivas’ta üretimine devam eden ESTAS isimli firma ürettiği motor parçası ile her geçen gün adından daha fazla söz ettirmeye devam ediyor. Yerli sanayi üretimi yapan firma aynı zamanda dünyanın en pahalı ve güçlü otomobillerinin kam millerinin üretimini gerçekleştiriyor.

İstihdamda Da Etkili

Her geçen gün sektörde adını daha fazla duyurmaya devam eden firma Sivas’ta 110 dönüm kapalı alan üzerinde üretime devam ediyor. Şu an için 900 personeli olan firma hem ülke ekonomisine hem de istihdama büyük katkı sağlıyor. Kam mili konusunda dünyanın en çok tercih edilen firmalarından biri olmayı başaran yerli üretim yapan firma 41 ülkeye ihracat gerçekleştirilmesini sağlıyor.

ABD Ambargosu Sayesinde

Konu hakkında açıklamada bulunan yetkililer her şeyin ABD ambargosu ile başladığını söylüyor. 1973 yılında ABD’nin Türkiye’ye ambargo uygulaması ile üretime başlandığını belirten yetkililer, tek tezgâh üzerinde başlayan üretimin bugüne kadar geldiğini ve her geçen gün daha da büyümeye devam ettiklerini söyledi. Formula yarışlarındaki araçların özel eksantrik millerinin dizaynını ve üretimini gerçekleştirdiklerini belirten yetkililer, müşterilerin isteği hız ve performansta mil üretimleri yapıldığı için müşteri memnuniyetinin yüksek olduğunu ve ihracatın da bu şekilde ilerlediğini söylüyor.

Formula yarışları ihracat üretim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!