Ekonomi Gazprom Doğalgaz Üretimini Artırdı

Gazprom Doğalgaz Üretimini Artırdı

Son Güncelleme:

Her geçen gün alanında başarılı çalışmaları ile gündeme gelen Gazprom’ dan yine bir yükseliş haberi geldi. Gazprom Kamu Şirketi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre Avrupa’ya yapılan doğalgaz ihracatında artış yaşandı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Gazprom Avrupa’ya olan doğalgaz ihracatında yüzde 14,6 oranında artış göstermeyi başardı ve ihracat miktarını 58,5 milyar metreküpe taşımayı başardı. Yaşanan bu gelişmenin çok sevindirici olduğunu ve bir başarı hikayesi olduğunu belirten yetkililer, bundan sonraki süreçte ihracat rakamlarının artmasının beklendiğini, bu alanda yetkili olan kişilerin büyük bir özveri ile çalıştığını, Türkiye’nin yükselen ihracat oranlarında Gazprom’unda payının olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Artış Devam Ediyor

İnternet sayfasından yazılı açıklamada bulunan şirket yetkilileri, 2017 yılının 1 Ocak ile 15 Nisan arasındaki döneminde üretilen doğalgaz hacminin 2016 yılının aynı dönemine göre artış gösterdiğini ve yaşanan üretim oranının yüzde 12,5 oranında olduğunu bu oranın 16,1 milyar metreküpe tekabül ettiğini söylediler. Üretim ile birlikte Avrupa’ya ihraç edilen doğalgaz hacminde de artış yaşandığını hatırlatan yetkililer, 2017 yılının başından itibaren Gazprom tarafından Avrupa piyasasına toplamda 58,5 milyar metreküp doğalgaz ihracatının gerçekleştirildiğini söyledi. Yapılan açıklamada gerçekleştirilen 58,5 milyar metreküp doğalgazın 2016 yılının 1 Ocak – 15 Nisan dönemine göre yüzde 14,7 daha fazla olduğunun altı çizildi.

Tarihi Rekor Kırılmıştı

Başarılı bir şekilde yoluna devam eden Gazprom şirketi 2016 yılında tarihi bir rekor kırılmasını sağlamıştı. 2016 yılında Avrupa’ya gerçekleştirdiği doğalgaz ihracatını 2015 yılına göre yüzde 12,5 oranında artırarak toplamda 179,3 milyar metreküplük doğalgaz ihracatı gerçekleştiren Gazprom tarihi bir rekor kırılmasını sağlamıştır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler