Advert Advert Advert

Rusya’dan Önemli Pasaport Açıklaması!

Rusya’dan Önemli Pasaport Açıklaması!
Rusya’dan Önemli Pasaport Açıklaması! -

Son günlerde gündemde olan Rusya ile pasaportsuz ülkeye giriş işlemleri hakkında Rus yetkililerden önemli bir açıklama yapıldı. Rus yetkililer belirli kategorilerde vize işlemlerinin kolaylaştırılabileceğini söyledi.

Rusya ile vize işlemlerinde önemli açıklama Rus tarafından geldi. Geçtiğimiz yıl Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında iki ülke arasındaki normalleşme çalışmaları yavaş yavaş gelişme göstermeye başladı. İki ülke arasında yaşanan kriz sonrasında Rusya’nın uyguladığı ihracat kotası ve turist yasağı sonrasında belirli sektörlerde çok büyük kayıplar yaşanmıştı. Özellikle turizm ve tarım sektörünün yaş meyve sebze ihracı konusunda çok büyük yaralar aldığını açıklayan yetkililer, iki ülkenin siyasi yetkililerinin bir araya gelerek normalleşme süreci için adım atması sonrasında güzel gelişmelerin yaşanacağını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna ile yaşanan vizesiz geçiş işlemlerini Rusya ile de başlatmak istediklerini açıklayan Türk yetkililere Rus yetkililerden kısmen de olsa olumlu bir cevap geldi. İki ülke arasındaki gerilimli havanın yumuşamasına rağmen ticari ihracatın önünü açmamasına rağmen, turizm konusunda esnek davranan Rus yetkililer vize konusunda da belirli kategorilerde kolaylık sağlanabileceğini açıkladı.

Belirli Kategorilerde Düzenleme

Türk vatandaşları için belirli kategorilerde kolaylık sağlanabileceğini söyleyerek vize işlemlerine yeşil ışık yakan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov, vize konusunun gündemde olduğunu, Türkiey'nin bu konudaki teklifinin değerlendirildiğini, hizmet pasaportu sahipleri ve Rusya ile iş ilişkisi içerisinde olan iş adamları için vize işlemlerinde farklı bir uygulamaya geçilip kolaylık sağlanabileceğini söyledi.

Son Aşamaya Gelindi

Belirli konumlarda bulunan kişiler için vize işlemlerinin kolaylaştırılmasının çok önemli odluğunu belirten Meşkov, Türk havayolu şirketleri mürettebatı için vize işlemlerinin kolaylaştırılması için son aşamaya gelindiğini söyledi.

Türk yetkililer vize Rusya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!