Ana SayfaEkonomiEPDK 4 Akaryakıt Şirketine Para Cezası Yağdırdı

EPDK 4 Akaryakıt Şirketine Para Cezası Yağdırdı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bu günkü gazetede 4 akaryakıt şirketine idari para cezası uyguladığını ilan etti. Para cezalarının toplamı ise 1 milyon liranın üzerinde!

4 farklı akaryakıt şirketine para cezası uygulayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 4 şirkete toplamda bir milyon 329 bin liralık ceza kestiğini açıkladı. Konu hakkındaki ilan bu günkü Resmi Gazetede yayımlandı.

Yasal Sorumluluklarını ve Çerçeveyi Aşan Şirketlere İdari Para Cezası Verildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ilanda ceza kesilen akaryakıt şirketlerinde ortaklık yapısının değişmesi işleminin onaylanmadığını, bağlı olduğu dağıtıcı haricinde farklı dağıtıcıdan akaryakıt alındığını, şirket bünyesinde sorumlu müdürün çalıştırılmadığını ve istasyon planı kapsamında 2 adetlik tankın olmasına rağmen 4 adetlik tankın istasyonda olduğunu tespit ettiğini kaydetti. Söz konusu 4 akaryakıt tankerinden bir tanesinin otomasyona bağlı olmadığını da belirleyen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, kaçak akaryakıt satışına işaret ederek belgelere aykırı davranıldığını ifade etti. Bunların yanında ceza kesilen akaryakıt şirketlerinin bazılarında lisanslı dağıtıcı haricinde akaryakıt ikmali yapıldığı, otomasyon sistemlerinde arıza ve istasyonda bazı aykırılıklar belirlendi. Tüm bunları değerlendiren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 4 akaryakıt şirketine toplamda 1milyon 329 bin liralık idari para cezası uyguladı.

6 Şirketten Yazılı Savunma İstendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bu şirketler haricinde 6 akaryakıt şirketinden benzer nedenlerden dolayı yazılı savunma talep etti. Bir akaryakıt şirketineyse borcunun vade tarihinin geçmesinden dolayı ihtar verildi. Denetimlerde bir akaryakıt şirketinin geçmekte olduğu soruşturma da sonuçlandırıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu söz konusu şirkete idari yaptırım uygulamamaya karar verdi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.