Advert Advert Advert

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor
İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor -

Dünya Enerji Devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Dünya enerji devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Enerjilerin dünyadaki en büyük isimleri İstanbul’da bir araya geliyor. Doğalgaz ve petrol ile alakalı olan her türlü işbirliklerinden yatırımlara, ticaretten gelecekteki beklenenlere kadar her şeyin konuşulacağı bu zirve, 9 – 13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanının himayesi altında düzenlenen bu toplantıda, zirve kapsamında 5 devlet başkanının katılacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Zirvenin sloganı ise “TurKEY For Energy” yani “Enerji için anahtar Türkiye” olarak belirlendi.

5 gün boyunda devam edecek olan bu toplantı kapsamında, doğalgaz ve petrol sektöründe söz sahibi olan ülkelerin devlet başkanı düzeyindeki temsilcileri, bakan düzeyinde temsilciler, uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticileri, yine birçok şirketin üst düzey yöneticileri, uluslar arası finans kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve uluslar arası örgütlerin üst düzey yöneticileri olmak üzere 5 bin delege ve 20 bin katılımcı ağırlanacak.

Tüm bunların yanı sıra kongre kapsamında İstanbul’da ağırlanacak olan başka bir isim ise ABD Dışişleri Bakanı Rex  Tillerson’dır. Yine devlet Başkanı ve bakanların yanı sıra enerji sektöründe yer alan dev şirketlerin CEO’ları da zirve süresi boyunca İstanbul’da ağırlanacak.

Bu yıl 22. Düzenlenecek olan ve 70 farklı ülkenin üyesi olduğu Dünya Petrol Konseyi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması, dünya çapında Türkiye’nin tanıtılması açısından büyük önem taşıyor.

TurKEY For Energy enerji doğalgaz petrol Dünya Petrol Konseyi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!