Ana SayfaGündemİstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya enerji devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Enerjilerin dünyadaki en büyük isimleri İstanbul’da bir araya geliyor. Doğalgaz ve petrol ile alakalı olan her türlü işbirliklerinden yatırımlara, ticaretten gelecekteki beklenenlere kadar her şeyin konuşulacağı bu zirve, 9 – 13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanının himayesi altında düzenlenen bu toplantıda, zirve kapsamında 5 devlet başkanının katılacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Zirvenin sloganı ise “TurKEY For Energy” yani “Enerji için anahtar Türkiye” olarak belirlendi.

5 gün boyunda devam edecek olan bu toplantı kapsamında, doğalgaz ve petrol sektöründe söz sahibi olan ülkelerin devlet başkanı düzeyindeki temsilcileri, bakan düzeyinde temsilciler, uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticileri, yine birçok şirketin üst düzey yöneticileri, uluslar arası finans kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve uluslar arası örgütlerin üst düzey yöneticileri olmak üzere 5 bin delege ve 20 bin katılımcı ağırlanacak.

Tüm bunların yanı sıra kongre kapsamında İstanbul’da ağırlanacak olan başka bir isim ise ABD Dışişleri Bakanı Rex  Tillerson’dır. Yine devlet Başkanı ve bakanların yanı sıra enerji sektöründe yer alan dev şirketlerin CEO’ları da zirve süresi boyunca İstanbul’da ağırlanacak.

Bu yıl 22. Düzenlenecek olan ve 70 farklı ülkenin üyesi olduğu Dünya Petrol Konseyi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması, dünya çapında Türkiye’nin tanıtılması açısından büyük önem taşıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.