Ana SayfaGündemİstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya enerji devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

Enerjilerin dünyadaki en büyük isimleri İstanbul’da bir araya geliyor. Doğalgaz ve petrol ile alakalı olan her türlü işbirliklerinden yatırımlara, ticaretten gelecekteki beklenenlere kadar her şeyin konuşulacağı bu zirve, 9 – 13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanının himayesi altında düzenlenen bu toplantıda, zirve kapsamında 5 devlet başkanının katılacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Zirvenin sloganı ise “TurKEY For Energy” yani “Enerji için anahtar Türkiye” olarak belirlendi.

5 gün boyunda devam edecek olan bu toplantı kapsamında, doğalgaz ve petrol sektöründe söz sahibi olan ülkelerin devlet başkanı düzeyindeki temsilcileri, bakan düzeyinde temsilciler, uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticileri, yine birçok şirketin üst düzey yöneticileri, uluslar arası finans kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve uluslar arası örgütlerin üst düzey yöneticileri olmak üzere 5 bin delege ve 20 bin katılımcı ağırlanacak.

Tüm bunların yanı sıra kongre kapsamında İstanbul’da ağırlanacak olan başka bir isim ise ABD Dışişleri Bakanı Rex  Tillerson’dır. Yine devlet Başkanı ve bakanların yanı sıra enerji sektöründe yer alan dev şirketlerin CEO’ları da zirve süresi boyunca İstanbul’da ağırlanacak.

Bu yıl 22. Düzenlenecek olan ve 70 farklı ülkenin üyesi olduğu Dünya Petrol Konseyi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması, dünya çapında Türkiye’nin tanıtılması açısından büyük önem taşıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.