Ana SayfaBirikim & YatırımZiraat Bankası'ndan Altın Mevduat Hesabı!

Ziraat Bankası’ndan Altın Mevduat Hesabı!

Ziraat Bankası'ndan Altın Mevduat Hesabı! Ziraat Bankası'ndan Altın Mevduat Hesabının Avantajları Nelerdir? Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Bankası’ndan Altın Mevduat Hesabı!

Altınlarını yatırıma dönüştürmek ya da altınlarını korumak isteyen ancak çalınmasından ya da işçilik maliyetlerinden çekinen müşterilerine özel Altın Hesabı sunan Ziraat Bankası, altın mevduat hesabı sunuyor.

Ziraat Bankası Altın Mevduat Hesabı ile müşteriler isterlerse vadeli isterlerse de vadesiz hesap açıp, altınlarını yatırabilmektedirler.

Gram bazında alım ve satın işlemleri gerçekleşmektedir. Müşteriler diledikleri zaman altınlarını nakit paraya dönüştürebilirler. İşçilik problemleri, düşük miktarlı ayar problemi ve benzeri gibi çeşitli sorunlara karşı önlem alan Ziraat Bankası, çeşitli başvuru kanalları sunmaktadır.

Mevduat Hesabı Başvuruları şubelerden yapılabilindiği gibi aynı zamanda Ziraat Bankası internet şubesi ve telefon bankacılığı ile de gerçekleşebilmektedir. Telefon bankacılığı ile yapılan başvurularda 444 00 00 numaralı hattın aranması gerekmektedir.

Mevduat hesabında yapılan birikimler altın fiyatlarına duyarlı olarak vadesiz tercihe göre Türk Lirası ya da USD hesabında gram bazında değerlendirmeye alınacaktır. Mevduat hesabı kapsamında herhangi bir ek masraf ya da komisyon tahsil edilmemektedir. Türk Lirası cinsinde açılan hesaplarda haftanın her günü ve her saatinde, USD cinsinden açılan hesaplarda ise sabah saat 09.00 ile akşam saat 18.00 arasında alım ve satım işlemleri gerçekleşmektedir.

Hesaptaki altınların saflığı 1000/1000 olarak belirlenip, minimum işlem limiti 0,01 gram olmaktadır. Fiziki olarak teslimat gerçekleşmeyip, altının saflık derecesi 995/1000 olmalıdır.

Tam altın dengi 6,44 gram, yarım altın dengi 3,22 gram, çeyrek altın dengi 1,61 gram olarak satış gerçekleşmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.