Fibabanka Tahvil İhracı Toplantıları Londra’da Başlıyor

0

Fibabanka, yurtdışında gerçekleştirilecek olan tahvil ihracı için, 25 Ekim itibariyle yatırımcı toplantılarına başlayacağını duyurdu. Banka, aynı zamanda bazı bankalara da yetkilendirme verdi.

Fibabanka tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na gerçekleştirilen açıklamada, dolar cinsi ile 5 yıl vadeli olacak şekilde tahvil ihracı toplantılarının yarın (25 ekim) itibariyle Londra’da başlayacağını duyurdu. Fibabanka, yurtdışı tahvil ihracı bazı bankalara da yetkilendirme yaptığını duyuran Fibabanka, 5 yıl vadeli, dolar cinsinden tahvil ihracı için Amerika Birleşik Devletleri merkezli Citigroup Bankası’na, İngiltere merkezli Standard Chartered Bankası’na, Singapur merkezli ICBC Standard Bank’a ve Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation’a yetki verdiğini duyurdu.

5 Yıl Vadeli Tahvil İhracı

Gerçekleştirilecek olan tahvil ihracının 5 yıl vadeli olacağını belirten Fibabanka, yaptığı açıklamada Regulation S Only eurobond ihracı yapılacağını, 25 Ekim 2017 Çarşamba günü itibariyle yatırımcı toplantılarının Londra’da gerçekleşmeye başlayacağını ve söz konusu olan bu tahvil ihracı için uluslararası derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings tarafından not verileceği belirtti.

Fibabanka tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Fitch Ratings tarafından verilmesi beklenen notun BB- olarak kayıtlara geçmesinin beklendiği ifade edildi. Gerçekleştirilecek olan tahvil ihracı, Amerikan Doları cinsinden olacağı ve 5 yıllık vade süresini kapsayacağı da banka tarafından açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Tahvil Nedir?

Tahvil, bankaların ve şirketlerin giderlerine kaynak bulabilmek hedefi ile ticaret veya sermaye piyasası mevzuatları çerçevesinde, itibari kıymetleri birbirine eşit olan ve ibareleri aynı olan, borç senetleri olarak tanımlanmaktadır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın