Ana SayfaKredilerKira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere ABank'tan Konut Kredisi!

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenlere ABank’tan Konut Kredisi!

-

ABank, 120 ay vadeye kadar uzanan çeşitli ödeme planı yöntemleri ile banka sigorta muamele vergisi almadan müşterilerin uygun faizli konut kredisi sunuyor.

Uygun Faiz Oranlarıyla Taksit Ödemeleri

ABank konut kredisi faiz oranları düzenlenen ödeme planlarına göre değişiklik gösteriyor. 3 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,34 oranında, 3’ten 6 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,33 oranında, 6’dan  9 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,32 oranında, 9’dan 12 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,31 oranında, 12’den 15 aya kadar olan ödemelerse ise yüzde 1,30 oranında faiz uygulanmaktadır. 15 aydan 18’e ve 24 aydan 102 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,28 oranında faiz uygulanırken, 18 aydan  24 aya kadar olan ödemelerde yüzde 1,26 oranında, 102 ile 120 ay arasındaki ödeme planlarında ise yüzde 1,29 oranında faiz uygulanmaktadır.

Müşterilerini kira öder gibi ev sahibi yapan ABank, kredinin teminatı için ise müşterilerinin geri ödemelerde hayat sigortası, konut sigortası ve DASK yaptırmalarını istemektedir. Söz konusu sigortaların ödemeleri hem kişilere hem de alınan eve göre değişmektedir. Azami 120 aya kadar ödeme planı düzenlenip, kredi sadece Türk Lirası cinsinden verilmektedir.

Kredinin Başvuru Detayları

Konut kredisi başvurusu ABank şubelerinden yapılmaktadır. Başvuruda T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı, adres teyiti için ikametgah belgesi, maaş bordrosu ve teminat için ise gayrimenkul tapusu istenmektedir. Satın alınan evin üzerine ipotek konulmaktadır. 500 TL ile 800 TL arasında değişen ipotek tesis ücreti alınmaktadır. Verilecek konut kredisi tutarı ise ekspertiz raporuna göre belirlenmektedir. Ekspertiz ücreti ise evin metrekaresine, evin  hangi ilde ve ilçede bulunduğuna göre 690 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir. DASK ortalama 100 TL, konut sigortası ise ortalama 180 TL’dir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler