Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

0

En Düşük Konut Kredisi Faizi Vakıfbank’ta

Konut kredisi faizlerinin düşmesi birçok kişiyi kredi çekmeye teşvik etti. Ancak bazı bankaların kredi faiz oranları hala çok yüksek, Vakıfbank ise düşük kredi faiz oranıyla kredi veren bankaların başında geliyor. Öyle ki bu bankadan alınan konut kredisi için sadece yüzde 0,96 faiz oranı ödemek gerekiyor. Buna ek olarak Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2018 kredi vadesi ve kredi miktarına göre de değişmiyor. Ne kadar kredi çekerseniz çekin bu kredideki düşük faiz oranı değişmiyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bankanın sunduğu konut kredisi kampanyasından uyguladığı faiz oranı aldığınız kredinin miktarına, vade süresinin uzunluğuna ve banka müşterisi olup olmadığınıza göre değişiyor. Örneğin; aldığınız 100 bin TL kredi için Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2018 kapsamında yüzde 1,12’dir. Ancak banka müşteriyseniz bu yüzde 1,10 olur. 40 bin TL kredi için 10 yıl ödeme planı seçerseniz yüzde 1,04 faiz uygulanır. Ancak yine banka müşterisi olursanız daha uygun faiz uygulanır.

Vakıfbank sayesinde konut kredisi almak için önce almak istediğiniz evi ekspertiz ettirmeniz gerekiyor. Evin ekspertiz işlemleri sonrasında değer belirlenir. Almak istediğiniz evin yüzde yetmiş beşlik tutarı kadar bankadan kredi talep edebilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine konut kredisi verirken kefil istemiyor. Ancak almış olduğunuz ev borcunuzu ödeyene kadar ipotek ettiriliyor.

Vakıfbank konut kredisi kampanyası için belirlenen vade seçeneklerine baktığımızda bu vade seçeneklerinin 1 ay ile 120 arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Eğer bankadan kredi alırsanız başvurunuz esnasında bu vade seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Vakıfbank konut kredisi için birtakım masrafları banka sizlerden peşin olarak alır. Eğer bu masrafları peşin olarak ödemezseniz alacağınız krediden kesinti yapılır. Vakıfbank konut kredisi kampanyasından 100 bin lira olarak faydalanmak isterseniz bankaya ödeyeceğiniz toplam masraf miktarı 1300 lira olacaktır.

Sizlerden alınan masraflara DASK, ipotek tesis bedeli, ekspertiz ücreti ve kredi tahsis ücreti dâhildir. Aldığınız krediye bütün vergiler dâhil edilecektir.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplaması ve Örneği

Yüzde 1,15 kredi faiz oranıyla verilen Vakıfbank konut kredisinden 100 bin lira alıp 120 ay vadeyi seçerseniz bankaya 1540 lira ödeme yapmanız gerekir. Toplamda ise aldığınız 100 bin liranın farkı için 68 bin 28 lira ödemeniz gerekecek.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın