Ana SayfaKredilerVakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

En Düşük Konut Kredisi Faizi Vakıfbank’ta

Konut kredisi faizlerinin düşmesi birçok kişiyi kredi çekmeye teşvik etti. Ancak bazı bankaların kredi faiz oranları hala çok yüksek, Vakıfbank ise düşük kredi faiz oranıyla kredi veren bankaların başında geliyor. Öyle ki bu bankadan alınan konut kredisi için sadece yüzde 0,96 faiz oranı ödemek gerekiyor. Buna ek olarak Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2018 kredi vadesi ve kredi miktarına göre de değişmiyor. Ne kadar kredi çekerseniz çekin bu kredideki düşük faiz oranı değişmiyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Bankanın sunduğu konut kredisi kampanyasından uyguladığı faiz oranı aldığınız kredinin miktarına, vade süresinin uzunluğuna ve banka müşterisi olup olmadığınıza göre değişiyor. Örneğin; aldığınız 100 bin TL kredi için Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2018 kapsamında yüzde 1,12’dir. Ancak banka müşteriyseniz bu yüzde 1,10 olur. 40 bin TL kredi için 10 yıl ödeme planı seçerseniz yüzde 1,04 faiz uygulanır. Ancak yine banka müşterisi olursanız daha uygun faiz uygulanır.

Vakıfbank sayesinde konut kredisi almak için önce almak istediğiniz evi ekspertiz ettirmeniz gerekiyor. Evin ekspertiz işlemleri sonrasında değer belirlenir. Almak istediğiniz evin yüzde yetmiş beşlik tutarı kadar bankadan kredi talep edebilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine konut kredisi verirken kefil istemiyor. Ancak almış olduğunuz ev borcunuzu ödeyene kadar ipotek ettiriliyor.

Vakıfbank konut kredisi kampanyası için belirlenen vade seçeneklerine baktığımızda bu vade seçeneklerinin 1 ay ile 120 arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Eğer bankadan kredi alırsanız başvurunuz esnasında bu vade seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Vakıfbank konut kredisi için birtakım masrafları banka sizlerden peşin olarak alır. Eğer bu masrafları peşin olarak ödemezseniz alacağınız krediden kesinti yapılır. Vakıfbank konut kredisi kampanyasından 100 bin lira olarak faydalanmak isterseniz bankaya ödeyeceğiniz toplam masraf miktarı 1300 lira olacaktır.

Sizlerden alınan masraflara DASK, ipotek tesis bedeli, ekspertiz ücreti ve kredi tahsis ücreti dâhildir. Aldığınız krediye bütün vergiler dâhil edilecektir.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplaması ve Örneği

Yüzde 1,15 kredi faiz oranıyla verilen Vakıfbank konut kredisinden 100 bin lira alıp 120 ay vadeyi seçerseniz bankaya 1540 lira ödeme yapmanız gerekir. Toplamda ise aldığınız 100 bin liranın farkı için 68 bin 28 lira ödemeniz gerekecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.