TEB Konut Kredisi Kampanyası

TEB konut kredisi kampanyası için belirlenen sabit bir faiz oranı bulunmuyor. Alınan krediye göre farklı bir kredi faiz oranı oluşabiliyor. Örneğin kısa vadede alınan düşük miktarlı bir kredi için ödemeniz gereken kredi faiz miktarı oldukça az olacaktır. Ancak yüksek miktarlı bir kredi alıp bu krediyi uzun vadede geri ödemek isterseniz sizlerin ödemesi gereken kredi faiz miktarı daha yüksek olacaktır. Başvurunuzu yaptığınız TEB şubelerinden bu konu hakkında detaylı bir bilgi alabilir, ardından kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB konut kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranları değişiklik gösterse de en çok tercih edilen kredi paketi olan 100 bin liralık konut kredisi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,99’dur. Yani bankadan 100 bin liralık bir konut kredisi aldığınız zaman bu krediyi yüzde 0,99 kredi faiz oranıyla almış olursunuz.

TEB konut kredisi kampanyasından faydalanan kişilerin birtakım kredi masraflarını da bankaya ödemeleri gerekiyor. Örneğin TEB konut kredisi kampanyasından 100 bin lira olarak faydalanacak olan bir kişi bankaya toplamda 1167 lira masraf öder. Bu masraf peşin ödenebilir, eğer peşin ödenmezse verilen krediden masraf düşülecektir.

TEB konut kredisi için kredi alan kişilerden kefil istenmez. Kefil istenmeyen bu kredide sadece alınan ev ipotek edilir, ipotek kredinin tamamı ödendiğinde otomatik olarak kalkacaktır.

Kredinin maliyet oranı yıllık yüzde 14,51’dir. Eğer 100 bin lira olarak faydalandığınız TEB konut kredisi kampanyasında krediyi 120 vadede bankaya geri ödemek isterseniz bir aylık taksit miktarınız 1427 lira olacaktır. Toplamda bankaya 172 bin 501 lira ödeyerek borcunuzun tamamını kapatabilirsiniz. Kredi için fazladan ödenmesi gereken miktar 72 bin 501 lira olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.