Vakıfbank Düşük Faizli 100 Bin TL Konut Kredisi

0

Vakıfbank Düşük Faizli Ev Kredisi

Ev almak isteyen birçok kişi satın almak istediği evi peşin olarak alamayacağı için konut kredisi çekiyor. Konut kredisi alabileceğiniz bankalardan biri olan Vakıfbank son derece düşük kredi faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Bu bankanın mevcut kredi kampanyasından faydalanmak isterseniz kredi faiz oranları 0,80 ile 0,95 arasında değişir. Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarının değişken olmasını sağlayan etken ise kredi vadesidir. Kredi vadesi arttıkça kredi için belirlenen kredi faiz oranı da otomatik olarak artar.

Düşük faizli ev kredisi veren Vakıfbank’tan bu krediyi almanız durumunda kredi için 120 aya kadar vade talep edebiliyorsunuz. Ancak düşük faizli kredi alabilmek için 60 aydan daha fazla vade talep etmemeniz gerekir. Çünkü 100 bin liralık krediyi 60 ay vade seçeneğiyle alırsanız kredi faiz oranı 0,90 olur, ancak aynı krediyi 120 ay vadeli olarak aldığınızda sizin için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,95’e yükselecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut kredisi kampanyasının verilme yüzdesi yüze 75 olarak belirlenmiş, yani bankadan kredi çekmek için en az yüzde 25’lik bir peşinatın olması gerekiyor. 100 bin liralık bir evi almak için kredi başvurusunda bulunmanız halinde banka size en fazla 75 bin lira kredi verir.

100 bin liralık bir konut kredisi almak için bankaya sigorta prim bedelleri hariç 500 lira kredi tahsis ücreti, 800 lira ekspertiz ücreti ödemeniz gerekiyor.

60 ay vadeyle aldığınız 100 bin liralık Vakıfbank konut kredisi paketi için bankaya her ay 2 bin 164 lira ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde 60 ayın toplamında 129 bin 856 liralık ödeme yaparak borcunuzdan kurtulabiliyorsunuz. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın