İş Bankası Esnafa Destek Kredisi’nde Son Gün Yarın!

0

İş Bankası tarafından küçük esnaf için hazırlanan kampanyada son gün yarın. 28.10.2016 tarihinde, yani yarın sona erecek kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin bu tarihten önce İş Bankası Şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

“Esnafa Destek Kredisi” kampanyası uyarınca 28 Ekim 2016’ya kadar nakde ihtiyaç duyan küçük esnaf ve KOBİ’ler 36 aya varan vadelerle ister eşit taksitli ister ilk 3 ay ödemesiz 150 bin Türk Lirasına kadar finansman olanağından faydalanabilmekteler.

36 Aya Kadar Vade Seçeneği

Esnaf destek kampanyasından yararlanarak finansman desteği almak isteyen esnafların 12 aydan 36 aya kadar istedikleri sürede kredilerini geri ödeme imkanı bulunmaktadır. Müşteri tarafından tercih edilecek vade süresine göre banka tarafından uygulanacak faiz oranları farklılık arz etmektedir.

Aldığı krediyi bir yıl vadede geri ödemek isteyen vatandaşlar aylık yüzde 1,20 faiz oranından işlem görecekler. Vade süresini 13-24 ay aralığında tercih edecek müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,22 seviyesidir. Kredi taksitlerini 25- 36 ay aralığında geri ödeyecek müşteriler için uygulanacak olan faiz oranı ise aylık yüzde 1,25 düzeyidir.

Azami Miktar 150.000 Türk Lirası

“Esnafa Destek Kredisi” kampanyası kapsamında İş Bankası tarafından 150.000 Türk Lirasına kadar kredi desteği verilebilmektedir.  Sağlanacak likidite desteği miktarı üzerinden banka tarafından kredi tahsis ücreti olarak binde 5 oranında kesinti yapılacaktır. Halk arasında dosya masrafı olarak da adlandırılan bu ücret;  azami tutar olan 150.000 Türk Lirası kredi kullanan bir müşteriden 750 Türk Lirası olarak tahsil edilecektir.

Kampanya dahilinde 100.000 Türk Lirası nakit desteği alan müşteri 36 ay vadede borcunu geri ödemek isterse aylık taksitleri takribi 4.000 Türk Lirası civarında olacaktır. Kredi vadesi boyunca esnafın hayat sigortası yaptırması banka tarafından şart koşulmaktadır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti de müşteriden ayrıca tahsil edilmektedir. Kampanyadan yararlanmak için son gün yarın!

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version