Ana SayfaKredilerÇiftçiye Bir Destek de Garanti Bankası’ndan

Çiftçiye Bir Destek de Garanti Bankası’ndan

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Hükümetin yeni paketlerle çiftçilere yönelik hibe ve borç erteleme kararları açıkladığı şu sıralar tarıma bir destek de Garanti Bankası’ndan geldi. Garanti Bankası “Tarıma Destek Garanti’den” kampanyası ile çiftçilerin likidite sorununa çözüm bulmayı amaçlamaktadır.

Garanti Bankası kamuoyunda bireysel ve ticari ağırlıklı çalışan bir banka olarak bilinmesine rağmen çiftçiler için de bir adım atmayı ihmal etmedi.  Bankanın duyurduğu çiftçi kredisi kampanyasında 7 yıla varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 1,36’dan başlayan faiz oranları bulunmaktadır.

Bir Buçuk Yıla Kadar Taksit Erteleme Olanağı ve Yılda Bir Taksit Ödemesi

Garanti Bankası kampanya kapsamında müşterilerine 84 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Ayrıca hasat vadesine göre 18 aya varan taksit erteleme seçenekleri de mevcuttur. Garanti Bankası tarımsal destek kampanyası kapsamında müşterilere 100.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunmaktadır. Çiftçiler alacakları kredinin geri ödemesini 84 ay vadeye yayma imkanına sahipler. 7 yıllık süreçte geri ödenecek kredinin taksitleri yılda 1 kez olmak üzere bankaya ödenebilecektir.

Bankadan 100.000 Türk Lirası kredi kullanan bir çiftçi aylık yüzde 1,42 faiz oranıyla karşılaşacaktır. Kredisini 84 aylık sürede geri ödeyecek olan müşterinin yıllık bazda bankaya yatırması gereken taksit tutarı yaklaşık 22.500 Türk Lirasıdır. Kampanya özelinde müşteriye banka tarafından 500 Türk Lirası tutarında dosya masrafı yansıtılacaktır. 7 yıllık vadeyle çekilen kredi için sigorta yaptırmak zorunlu olup; sigorta ücreti olan takribi 500 Türk Lirası müşteriden tek seferde tahsil edilecektir. Bu sigorta kredi vadesi dolana kadar geçerliliğini sürdürmektedir. Her yıl yeni sigorta yaptırmak gerekmemektedir.

100.000 Türk Lirası tutarındaki kredi 7 yılın sonunda bankaya toplam yaklaşık 157.500 Türk Lirası olarak geri ödenmiş olacaktır. Bu durumda çiftçinin 84 ayda karşılaşacağı faiz yükü takribi 57.500 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.