Advert Advert Advert

Kredi Kartı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kredi Kartı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?
Kredi Kartı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak? -

Kredi kartı ve kredi borçluları sayısı her geçen gün artıyor. Kişiler hayatlarını idame ettirebilmek ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına kredi kullanıyorlar ve kredi kartına başvuruyorlar. Kredi Kartları ve kredilere artan bu talep bir süre sonra ödenemeyen borçlara dönüşüyor ve bir süre sonra kişilerin kredi kartı ve kredi sicilleri bozuluyor. Bu yazımızda kredi kartı ve kredi sicili bozuk olanlar için kredi kartı ve kredi sicili affını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Kartı Ve Kredi Sicili Affı

Açlık sınırını 1.400 TL’yi geçtiği günümüzde sadece tek gelir ile ihtiyaçların karşılanması nerdeyse imkânsız bir hale geldi. Tüketici sadece kendi geliri ile karşılayamadığı sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak için genelde bankalardan kredi almaya ve kredi kartı kullanmaya yönelerek durumu idare etmeyi seçiyor. Hal böyleyken kredi ve kredi kartı kullanılarak yapılan harcamalar tüketiciye borç yükü olarak geri dönüyor. Bu borçlar ödenmediği taktirde ise kredi sicili bozuluyor ve tüketici bankacılık hizmetlerinden mahrum kalabiliyor.

Bankalara olan kredi borcu ve kredi kartı borcu ödenmeme durumu 90 günü geçmesi durumda bankalar kredi kartı veya kredi borçlusuna çeşitli yaptırımlar uyguluyor. Bu yaptırımlar arasında icra, haciz, banka hesaplarına el konulmasının yanında kredi sicilinin ve kredi kartı sicilinin bozulması da yer alıyor. Bankalar tüketicinin kredi kartı ve kredi sicilini bozarak onları bankacılık hizmetlerinden yararlanmamalarını sağlıyor.

Kredi sicili affı veya kredi kartı sicili affı bakanların, milletvekillerinin kısaca yasama erkinin inisiyatifindedir.  Kredi sicili affı veya kredi kartı sicili affı ile sicili bozuk vatandaşların yeniden kredi kartı alabilme ve kredi çekebilmeleri yasama erkinin kanun çıkarması durumunda mümkündür. Son zamanlar özellikle kredi kartı ile ilgili yeni yasaların çıktığı günümüzde banka sicili affının çıkması mümkündür. Fakat yine de iş siyasallara kaldığı için hiçbir şey kesin değildir.   

Kredi sicili kredi kartı sicili banka sicili sicil affı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!