Ana SayfaEtiketlerBanka sicili

Banka sicili

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankalar için en önemli konu kişilerin borçlarına sadık olasıdır. Bankalar kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını çeşitli veri depoları kullanarak kayıt etmekte ve takip etmektedir. Bunun dışında kredi borcunu veya kredi kartını borcunu belli bir süre ödemeyen müşterilerine kara liste gibi gruplara ayırarak sınıflandırmaktadır. Bu yazımızda kara listede bulunanların kredi çekme ihtimallerini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kırmızı Kalem Yemek Korkulu Rüyanız Olmasın!

Bankalar kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyen kişilerle sık karşılaşıyor. Bu yüzden bankalar bu gibi durumlara alışıktır ve duruma nasıl yaklaşacağını iyi bilir. Bu yazımızda çeşitli finansal sıkıntılar çeken ve kredi kartı veya kredi borcunu ödeyememe ihtimali olanlar için kırmızı kalem konusu inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

Her Türk gencinin vatani görevi olan askerliğini yapması şarttır. Peki, kredi çekebilmek için askerlik görevini yerine getirilmesi gerekiyor mu?

Kredi Borcu Kaç Gün Geciktirilebilir?

Kredi borcu ödenmediği takdirde borçluya çeşitli sıkıntılar yaşatabiliyor. Bankalar verdi kredilerin zamanında ödenmesine önem veriyor ve kredilendirme aşamasında da en çok bu konuya göre kredi kullanmak isteyenleri inceliyor. Bu yazımızda kredi borcunu ödeyemeyenler için kredi borcunun ne kadar geciktirilebileceğini araştırdık. Ayrıntılar Haberimizde.

Hangi Durumda Banka Hesaplarına El Koyulur?

Hayatın ne göstereceği belli olmadığı için bazı durumlarda finansal durumunuz bozulduğu için borçlarınızı ödeyemeyebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde bankalar kişileri bazı yaptırımlar uygular. Bu yazımızda çeşitli finansal bozukluklar nedeniyle kredi kartı veya kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin ne zaman banka hesaplarına el konulduğunu inceledik. Ayrıntılar Haberimizde.

Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir Mi?

Bankalar kredi borçlarını ödemeyen müşterilerine çeşitli yaptırımlar uygular. Uygulanan yaptırımlardan biride kırmızı kalemdir. Bankalar borçlarını belirli bir süre ödemeyen müşterilerine bir nevi fişleyerek bazı bankacılık sektörü hizmetlerinden men edilmesini sağlarlar. Bu yazımızda kırmızı kalem yemiş kişiler için kırmızı kalem yiyenlerin banka kredisi kullanma durumunu inceledik. Ayrıtılar haberimizde.

Uygun Vade Ve Faiz Oranlı Kredi Çekmenin Yöntemleri!

Bankacılık sektöründeki amansız rekabetten dolayı bankalar birbirinden cazip fırsatlarla tüketicinin karşısına çıkmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak amacıyla cazip oran ve vade seçenekleri ile tüketiciye nakit fırsatları sunmaktadır. Özellikle bu fırsatları borcuna sadık, iyi bir gelir sahibi ve risk potansiyeli en az olan kişilere sunmaktadır. Bu yazımızda uygun krediye ulaşmanın yollarını inceledik. Ayrıntılar haberimizde

Kredi Kullanmak İsteyenler Dikkat! Banka Sicili Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerini değerlendirirken kredi notu yanında kredi sicili veya banka sicili de diyebildiğimiz kıstası da göz önünde bulundurmaktadır. Kredi kullanmak isteyenler için hatta ve hatta kredi kartı almak için kredi sicili önem sarf etmektedir. Kredi sicili ile ilgili bilmeniz gerekenler haberimizde

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi kartı veya kredi borucunu belli bir süre ödeyemeyen borçlu kredi sicili bozulduğu için kredi kullanamayabiliyor. Peki, Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren banka var mı?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi kartı veya kredi borcunu belli bir zaman boyunca ödemediği için kara listeye alınmış olanlar da çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanmak zorunda kalabilirler. Peki, kara listede bulunanlara kredi veren banka var mı?

2016 Yılı Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Borçlarını belli bir süre ödeyemeyen kişilerin ve şirketlerin kara listeye girmesiyle kredi kullanma ve kredi kartı alma yolları kapanıyor. Fakat son günlerde devletin düğmeye basması ile sicil affı yasalaştı ve kara listede olanların beyaz bir sayfa açma ihtimalleri doğdu. Peki, sicil affının kapsamı nedir?

Kredi Kartı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kredi kartı ve kredi borçluları sayısı her geçen gün artıyor. Kişiler hayatlarını idame ettirebilmek ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına kredi kullanıyorlar ve kredi kartına başvuruyorlar. Kredi Kartları ve kredilere artan bu talep bir süre sonra ödenemeyen borçlara dönüşüyor ve bir süre sonra kişilerin kredi kartı ve kredi sicilleri bozuluyor. Bu yazımızda kredi kartı ve kredi sicili bozuk olanlar için kredi kartı ve kredi sicili affını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!