Denizbank KOBİ’lere “Nefes Kredisi”

Google Haberlere Abone Ol:

Denizbank KOBİ’lere “Nefes Kredisi” ile finansman imkanı sunuyor. Banka, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan oda ve borsalara kayıtlı KOBİ’lere (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve KGF (Kredi Garanti Fonu) desteği ile kredi veriyor.

Nefes Kredisi dahilinde Denizbank yıllık yüzde 9,9 yani aylık yüzde 0,83 faiz oranı ile finansman sağlamaktadır. TOBB ve KGF destekli kredi kapsamında 150 bin Türk Lirası’na kadar likidite sağlanabilmektedir. KOBİ’lerin bulunduğu illere göre sağlanabilecek kredi limiti 150 bin Türk Lirası’nın altında olabilmektedir.

Azami Vade 12 Ay!

Bahse konu kredi uyarınca azami kredi vadesi 12 ay olarak belirlenmiştir. Aylık taksit ödemeli kredi olan Nefes Kredisi’nde 250 Türk Lirası KGF başvuru ücreti ve 250 Türk Lirası tahsis ücreti alınmaktadır. KGF başvuru ücreti başvuru esnasında müşteriden tahsil edilir ve başvurunun olumlu sonuçlanmaması durumunda ücret geri ödenmez.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

Nefes Kredisi dahilinde yüzde 0,5 oranında KGF kredi kefalet komisyonu tahsil edilmektedir. Müşterinin kredi kullanımı sırasında sağlanan finansman tutarının yüzde 85’ine kadar Kredi Garanti Fonu teminat vermektedir. Bu teminat karşılığında tahsil edilen yüzde 0,5’lik komisyon ücreti Kredi Garanti Fonu’na verilmektedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Nefes Kredisi’nden bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabilmekte olup, kredi başvurusu reddedilen işletmeler gelir durumlarını düzelttikleri takdirde yeniden başvuru yapabilmektelerdir.

Nefes Kredisi kapsamında likidite sağlamak isteyen işletmelerin maksimum 250 çalışanı olması ve yıllık cirosunun 40 milyon Türk Lirası’nın altında olması gerekmektedir. Krediye başvuru yapıp finansman sağlayabilmek için KOBİ’lerin kredi başvuru tarihinden minimum 1 yıl öncesinde faaliyet göstermeye başlamış olmaları gerekmektedir. Bahse konu krediye eczane, mali müşavir, yeminli mali müşavirler, döviz bürosu, emlakçı, faktoring şirketleri ve kooperatifçilik sektörlerinde faaliyet göstermeyen KOBİ’ler başvurabileceklerdir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...