Ana SayfaKOBİDenizbank KOBİ'lere "Nefes Kredisi"

Denizbank KOBİ’lere “Nefes Kredisi”

KATEGORİ:

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Denizbank KOBİ’lere “Nefes Kredisi” ile finansman imkanı sunuyor. Banka, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan oda ve borsalara kayıtlı KOBİ’lere (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve KGF (Kredi Garanti Fonu) desteği ile kredi veriyor.

Nefes Kredisi dahilinde Denizbank yıllık yüzde 9,9 yani aylık yüzde 0,83 faiz oranı ile finansman sağlamaktadır. TOBB ve KGF destekli kredi kapsamında 150 bin Türk Lirası’na kadar likidite sağlanabilmektedir. KOBİ’lerin bulunduğu illere göre sağlanabilecek kredi limiti 150 bin Türk Lirası’nın altında olabilmektedir.

Azami Vade 12 Ay!

Bahse konu kredi uyarınca azami kredi vadesi 12 ay olarak belirlenmiştir. Aylık taksit ödemeli kredi olan Nefes Kredisi’nde 250 Türk Lirası KGF başvuru ücreti ve 250 Türk Lirası tahsis ücreti alınmaktadır. KGF başvuru ücreti başvuru esnasında müşteriden tahsil edilir ve başvurunun olumlu sonuçlanmaması durumunda ücret geri ödenmez.

Nefes Kredisi dahilinde yüzde 0,5 oranında KGF kredi kefalet komisyonu tahsil edilmektedir. Müşterinin kredi kullanımı sırasında sağlanan finansman tutarının yüzde 85’ine kadar Kredi Garanti Fonu teminat vermektedir. Bu teminat karşılığında tahsil edilen yüzde 0,5’lik komisyon ücreti Kredi Garanti Fonu’na verilmektedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Nefes Kredisi’nden bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabilmekte olup, kredi başvurusu reddedilen işletmeler gelir durumlarını düzelttikleri takdirde yeniden başvuru yapabilmektelerdir.

Nefes Kredisi kapsamında likidite sağlamak isteyen işletmelerin maksimum 250 çalışanı olması ve yıllık cirosunun 40 milyon Türk Lirası’nın altında olması gerekmektedir. Krediye başvuru yapıp finansman sağlayabilmek için KOBİ’lerin kredi başvuru tarihinden minimum 1 yıl öncesinde faaliyet göstermeye başlamış olmaları gerekmektedir. Bahse konu krediye eczane, mali müşavir, yeminli mali müşavirler, döviz bürosu, emlakçı, faktoring şirketleri ve kooperatifçilik sektörlerinde faaliyet göstermeyen KOBİ’ler başvurabileceklerdir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Türkiye Geneli Denizbank Lise Mezunu Banka Personeli İlanı

DenizBank A.Ş. Türkiye'de faaliyet gösteren Dubai menşeli, özel sermayeli bir mevduat bankasıdır. Banka iş...

Benzer İçerikler

İskonto Kredisi Nedir?

İskonto kredisi ödeme yeri belediye sınırları içerisinde olan vadesi gelmemiş çek veya senetlerin tahsil edilmesini sağlayan bir nakdî kredi türüdür.

Teşvik Kredisi Nedir? Kimler, Nasıl Alır?

Teşvik kredisi, yeni bir iş kurmak, yatırım yapmak, hayvancılık yaparak geçim sağlamak, dükkan açmak, tarıma yönelik çalışmalarda bulunmak maksadı ile devlet tarafından destek amaçlı sağlanan bir çeşit kredidir.

Mikro Kredi Nedir?

Devletler ve STK’lar ülke genel refahını yükseltmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyor. Yapılan bu çalışmalar arasında mikro kredi de yer alıyor. Peki, mikro kredi nedir? Nasıl alınır?

Akbank POS Hata Kodları ve Anlamları

Aşağıda tüm Akbank sanal pos hata kodları anlamlarına ulaşabilirsiniz. İlk olarak en sık karşılaşılan hata kodlarına, sonra ise tümü hakkında bilgi vereceğiz. 2018 Akbank POS Hata Kodları Anlamları! Akbank POS Destek Hattı 444 0 339! Sanal POS İmkanı ve Detaylar...