Ana SayfaSigortaTrafik Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor

Trafik Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor
T

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan son açıklamalara göre trafik sigortasında yeni bir dönemin başlatılacağı açıklandı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son zamanlarda araç sahiplerinin şikayetlerinden oluşan trafk sigortası primleri konusunda çeşitli düzenlemelerin ve tartışmaların önüne geçilmesi için yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Artık trafik sigortası kapsamına sadece araçların değil araç sürücülerinin de girmesi planlanıyor. Başbakan Yardımcısı yapmış olduğu açıklamalarda piyasalar hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu. FED faiz artışı hakkında konuşan Şimşek bu yıl içerisinde faiz artışının hızlanma olasılığının oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Faiz artışının hızlanması ile birlikte piyasaların tekrar hareket kazanabileceği ifade ediliyor. 

Ekonomik anlamda piyasaları değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son bir buçuk ay içerisinde ekonomik anlamda yaşanan çeşitli gelişmeler hakkında konuştu. Ekonomide çeşitli sıkıntılar yüzünden oluşan derin çatlakların devlet tarafından verilen teşvik çalışmaları ve destekler sonucunda hızlı bir şekilde kapatılmaya başladığını bu sayede ılımlı büyüme verilerinin giderek gelişme gösterdiğine dikkat çekti. 

Son dönemlerde en çok tartışılan konulardan birisi olan trafik sigortası primleri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Bir süredir trafik sigortası primlerinin düşürülmesi için çalışmalar yapıldığını ancak millet tarafından primlerin düşmediği yönünde bir algının oluştuğunu vurguladı. Yapılan düzenlemelerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu ve bu sayede primlerin düşürüldüğüne vurgu yaptı. Yeni trafik sigortası düzenlemelerinde zorunlu hale getirilen bu sigortanın sadece araçları değil aynı zamanda araç sürülerini de kapsaması bekleniyor. Bu sayede tüm risklerin göz önünde bulundurulduğu sistem sayesinde primlerinde aşağı çekilmesi amaçlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol