Ana SayfaSigortaTrafik Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor

Trafik Sigortalarında Yeni Dönem Başlıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan son açıklamalara göre trafik sigortasında yeni bir dönemin başlatılacağı açıklandı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son zamanlarda araç sahiplerinin şikayetlerinden oluşan trafk sigortası primleri konusunda çeşitli düzenlemelerin ve tartışmaların önüne geçilmesi için yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Artık trafik sigortası kapsamına sadece araçların değil araç sürücülerinin de girmesi planlanıyor. Başbakan Yardımcısı yapmış olduğu açıklamalarda piyasalar hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu. FED faiz artışı hakkında konuşan Şimşek bu yıl içerisinde faiz artışının hızlanma olasılığının oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Faiz artışının hızlanması ile birlikte piyasaların tekrar hareket kazanabileceği ifade ediliyor. 

Ekonomik anlamda piyasaları değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son bir buçuk ay içerisinde ekonomik anlamda yaşanan çeşitli gelişmeler hakkında konuştu. Ekonomide çeşitli sıkıntılar yüzünden oluşan derin çatlakların devlet tarafından verilen teşvik çalışmaları ve destekler sonucunda hızlı bir şekilde kapatılmaya başladığını bu sayede ılımlı büyüme verilerinin giderek gelişme gösterdiğine dikkat çekti. 

Son dönemlerde en çok tartışılan konulardan birisi olan trafik sigortası primleri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Bir süredir trafik sigortası primlerinin düşürülmesi için çalışmalar yapıldığını ancak millet tarafından primlerin düşmediği yönünde bir algının oluştuğunu vurguladı. Yapılan düzenlemelerin fiyatlar üzerinde etkili olduğu ve bu sayede primlerin düşürüldüğüne vurgu yaptı. Yeni trafik sigortası düzenlemelerinde zorunlu hale getirilen bu sigortanın sadece araçları değil aynı zamanda araç sürülerini de kapsaması bekleniyor. Bu sayede tüm risklerin göz önünde bulundurulduğu sistem sayesinde primlerinde aşağı çekilmesi amaçlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.