Bu Hafta Borsa ve Altın Ne Kadar Değer Kazandı?

Borsanın Haftalık Performansı

Borsa bu hafta Fed faiz toplantısı ve TCMB Para Politika Kurulu toplantısının etkisi ile şekillenirken hafta içerisinde döviz kurularındaki düşüşün pozitif katkısı ile borsa haftayı kazançla tamamladı. Borsa İstanbul’da bu hafta BİST 100 Endeksi yüzde 0,98 değer kazandı ve haftayı 90.491,39 puanda tamamladı.

İstanbul Borsası’nda bu hafta BİST Mali Endeksi yüzde 0,50, Sanayi Endeksi yüzde 1,45, Hizmetler Endeksi yüzde 0,75, Teknoloji Endeksi yüzde 4,33 ve Bankacılık Endeksi yüzde 0,40 değer kazandı.

İstanbul Borsası’nda işlem gören Euro Menkul Kıymet bu hafta yüzde 45,16 değer kazanarak haftanın en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken bu hafta yüzde 31,74 değer kazanan Anel Elektrik haftanın en iyi performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu. Anel Elektrik’i ise yüzde 25,15 artışla Alca Lucent Teletaş Telekom takip etti.

Borsa İstanbul’da işlem gören Vakıf Finansal Kirala bu hafta yüzde 26,84 değer kaybı ile haftanın en kötü performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 14,53’lük değer kaybı ile Avrasya Gayrimenkul haftanın en kötü performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu. Avrasya Gayrimenkul’ü ise yüzde 13,27 değer kaybı ile Cosmos Yatırım takip etti.

Haftalık Altın Fiyatları

Altın değer kaybı yaşadığı bir haftayı geride bıraktı. Bu hafta Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı yüzde 0,97 değer kaybederek 143,30 TL’ye gerilerken Cumhuriyet altını bu hafta yüzde 0,93 değer kaybetti ve 959 TL’ye geriledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.