Arap Yatırımcılar Türkiye’deki Fırsatları Değerlendirecek

Bu yıl 12.’cisi düzenlenecek Türk – Arap Ekonomi Forumu 23 Mart 2017 tarihinde başlayacak.

12. Türk-Arap Ekonomi Forumu, 23 Martta İstanbul’da!

Türk – Arap Ekonomi Forumu için geri sayım başladı. Bu yıl 12.’si düzenlenecek olan forum kapsamında Arap yatırımcılar Türkiye’yi ziyaret edecek. Türkiye’deki fırsatlar Arap iş adamlarına tanıtılacak ve ülkemize yatırım yapmaları için kapsamlı bir tanıtım çalışması yürütülecek.

12. Türk-Arap Ekonomi Forumu bu yıl 23 Mart’ta Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Arap yatırımcılar ve Türkiye’de faaliyet gösteren yatırımcılar bir araya gelecek. Foruma Arap iş dünyasından 500 yöneticinin katılacağı ifade edilirken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı iş dünyasının önde gelen isimlerini temsilen foruma katılacak. 12. Türk-Arap Ekonomi Forumu açılış konuşmasını ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yapması bekleniyor. İstanbul’da düzenlenecek olan forumda bankacılık sektörünün gelişimi, finans konuları ve inşaat sektörü masaya yatırılacak.

Türkiye Varlık Fonu Başkanı da Katılacak

12. Türk-Arap Ekonomi Forumuna resmi destek veren kurumlar arasında Başbakanlık, Maliye ve Dışişleri Bakanlıkları bulunuyor. Bunların yanında foruma resmi destek veren diğer bir kuruluş ise TOBB olarak ifade edildi.  Bu yıl 12.’cisi düzenlenecek foruma Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanın da katılacağı öğrenildi. Başkan Mehmet Bostan’dan bir konuşma yapması da beklentiler arasında yer aldı.

İlgili:  Türk Telekom Telefon Sorgulama

12 Yılda 8 Başbakan, 78 Bakan, 720 Firma Katılım Sergiledi

Her yıl düzenli olarak yapılan foruma 12 yıldır sekiz başbakan katılım sergiledi. 12 yıllık süreçte 78 bakanında yer aldığı forum, iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Açıklanan rakamlara göre gerek Türkiye’den gerek Arap iş dünyasından bu güne kadar foruma katılan yatırımcı sayısı beş bin 500’ü aştı. Forum kapsamında Türkiye’yi temsil eden firma sayısı ise 720’yi buldu. Arap yarım adasındaki ve Türkiye’deki gelişmeler dikkate alındığında foruma ara verilmeden düzenlenmesi ise forumun başarısı olarak nitelendirildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.