EPDK Affetmiyor! 4 Şirkete Ceza Kesildi!

EPDK Affetmiyor! 4 Şirkete Ceza Kesildi!

EPDK kuralara uymayan akaryakıt şirketlerini affetmiyor. Resmî gazete ’de yayımlanan ilana göre 4 şirkete toplam 1 milyon 329 bin lira ceza kesildi.Sektörde tam bir güven ortamı oluşturmak hem tüketiciyi hem de sektör temsilcilerini korumak adına çalışmalarını yürüten Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan (EPDK) yine ceza geldi. Sektörde faaliyet gösteren ancak yeterli şartları yerine getirme konusunda yetersiz olan şirketlere uyguladığı kararlılıkla son dönemlerde sık sık gündeme gelen EPDK’dan yine aynı yörüngede bir haber geldi. Doğalgaz dağıtım şirketleri ve akaryakıt istasyonlarının işlerini en iyi şekilde yapmaları ve sistemin güvenli şekilde işlemesi için caydırıcı cezalar uygulayan EPDK, daha önce yaptığı açıklamada gereken durumlarda doğalgaz dağıtım şirketlerine ve akaryakıt şirketlerine kayyum atanabileceğini, kayyum atanmasının ardından lisans iptalinin de gündeme gelebileceğini belirtmişti. Güven ortamı oluşturmak için taviz vermeyen EPDK son olarak 4 akaryakıt şirketine toplamda 1 milyon 329 bin lira ceza keserek bu kararından taviz vermeyeceğini tekrar etmiş oldu.

Resmî Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre EPDK şirketlerin ortaklık yapısında değişiklik yapılması işlemine onay alınmamış olması, şirketin dağıtıcısı dışında farklı bir yerden yakıt ikmalinde bulunması, şirkette yetkili müdür çalıştırmaması, istasyon planında 2 adet akaryakıt tankının bulunuyor olmasına rağmen fiilen 4 akaryakıt tankı bulundurması ve tanklardan bir tanesinin otomasyon sistemine bağlanmamış olması, akaryakıt istasyonunda otomasyon sisteminin çalışmaması gibi sebeplerden dolayı ceza kesilmesine karar verdi. Söz konusu problemlerin görüldüğü 4 şirkete toplamda 1 milyon 329 bin lira ceza kesildi.

Savunma İstendi

4 şirket için ceza kesen EPDK, benzer sebeplerin görüldüğü 6 şirketten de yazılı savuma istedi. Borcunu tarihinde ödemeyen bir şirketin temerrüte düşmesi nedeni ile ihtar almasına karar verildi.EPDK akaryakıt istasyonu doğalgaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?