Ana SayfaEtiketlerTürkiye Merkez Bankası

Türkiye Merkez Bankası

TCMB 1 Milyar Dolarlık TL Depo İhalesi Açtı

TCMB likidite yönetimi aracı olan swap ihalesi ile piyasalara müdahale etmeye devam ediyor.

TCMB 1 Milyar Dolarlık Swap İhalesi Açtı

Türkiye Merkez Bankası Salı günü TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açtı.

Dolara Merkez Bankası Etkisi

2017 yılının başında Dolar karşısında değer kaybeden TL, TCMB’nin piyasa müdahaleleri ile kayıplarını sildi.

TCMB Finansal Kesim Dışı Firmaların Döviz Varlık ve Yükümlülükleri Verilerini Yayınladı

Merkez Bankası 2016 Kasım ayının finansal kesim dışı firmaların döviz ve yükümlülükleri verilerini yayınladı. Ayrıntılar Haberimizde!

TCMB 1 Milyar Dolar Tutarında Swap İhalesi Açtı

Türkiye Merkez Bankası likidite yönetimi ile piyasaya müdahale etmeye devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününde TCMB 1 Milyar Dolarlık TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açtı. Ayrıntılar Haberimizde!

Fitch’in Etkisini S&P Kredi Notu Değerlendirmesi Arttırabilir

Cuma günü S&P Türkiye’nin kredi görünümünü negatife çevirirken Fitch Rantings Türkiye’nin kredi notunu indirdi. Pazartesi günü Dolar’a dikkat! Ayrıntılar Haberimizde!

TCMB Para Politikası Kurulu Toplantı Takvimi Belli Oldu

Finansal piyasalar için önem arz eden ve ülkenin ekonomi politikalarına yön veren Türkiye Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantılarının 2017 yılı takvimi açıklandı. Ayrıntılar Haberimizde!

Türkiye Merkez Bankası’nın Kararı Ne Anlama Geliyor?

Yurtiçi piyasalarının odaklandığı Para Politikaları Kurulu toplantısı sonuçlandı. Türkiye Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısı öncesi ve toplantıdan çıkan faiz kararı ile birlikte piyasalarda fiyatlanmalar görüldü. Peki, TCMB’nin faiz kararı ne anlama geliyor. Ayrıntılar Haberimizde!

TCMB TL Depo Karşılığı Döviz Depo İhalesi Açtı

Türkiye Merkez Bankası döviz riskini azaltmak amacıyla Türk Lirası ve Dolar likidite yönetimi aracı olarak kullandığı TL depo karşılığı döviz depo ihalesi açtı. Türkiye Merkez Bankası swap ihalesini 1 hafta vadeli olarak açtı ve Türk Lirası faizini yükseltti.

Yurtiçi Piyasalarının Bu Hafta Gözü Fitch ve TCMB’de Olacak

Yurtiçi piyasaları yoğun bir hafta geçirecek. Bu hafta Türkiye Merkez Bankası’nın faiz toplantısı olacak ve Fitch Türkiye’nin kredi notunu değerlendirecek. Gerek Fitch’in kredi notu değerlendirmesi gerekse TCMB’nin faiz kararı yurtiçi piyasalarına büyük etkileri olacak ve yeni fiyatlanmalara sebep olacak. Ayrıntılar Haberimizde!

Bankalararası Para Piyasası Nedir?

Bankaların fon temin ettiği veya atıl fonlarını değerlendirdiği piyasalardan biride Bankalararası Para Piyasası’dır. Peki, kısa vadeli borçlanma denilince akla gelen para piyasasının alt dalı Bankalararası Para Piyasası nedir?

TCMB Müdahalelerinin Piyasalardaki Anlamı

Son günlerde Dolar kurundaki dalgalanmalar ekonomik gündemimizin ana konusu haline geldi. Dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlenmeyi durdurmak için TCMB piyasaya çeşitli müdahalelerde bulundu. Peki, Merkez Bankası’nın müdahaleleri ne anlama geliyor?