Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! Oranlar Yükseldi!

Bankalar, konut kredisi ürünleri için uyguladıkları ortalama faiz oranlarını yükseltti.

Bankalar, konut kredisi ürünleri için uyguladıkları ortalama faiz oranlarını yükseltti.

En son 19 Şubat 2018 tarihinde güncellenen konut kredisi faiz oranları, bu sabah itibariyle tekrar güncellendi. Bazı bankalar konut kredisi faiz oranlarını yükseltirken, en düşük oranların katılım bankaları tarafından uygulanması da dikkatlerden kaçmadı.

Ramazanda Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü!

2018 Mart Ayı Banka Banka En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları

  • Yapı Kredi Bankası: Banka faiz oranlarını yüzde 0,02 düzeyinde yükseltti. Geçtiğimiz hafta 5 ve 10 yıl vadeler için yüzde 1,17 olarak uygulanan konut kredisi faiz oranları, bugün itibariyle yüzde 1,19 seviyesine yükseltildi.
  • Albaraka Türk Katılım Bankası: Türkiye’de en düşük konut kredisi faiz oranı uygulayan (katılım bankası olduğu için kâr payı oranı olarak uygulanmakta) banka 5 yıllık konut kredisi ürünleri için yüzde 1,10 ile Albaraka Türk Oldu.
  • Türkiye Finans Katılım Bankası: Türkiye Finans, en düşük konut kredisi faiz oranlarında Albaraka Türk’e eşlik etti.
  • Ziraat Bankası: Özel ve kamu bankaları arasında 10 yıl vade için en düşük konut kredisi faiz oranlarını uygulayan banka, Ziraat Bankası oldu. Banka 10 yıl vadeli konut kredileri için yüzde 1,13 oranında faiz uygulaması yaptı.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası: Kuveyt merkezli banka, faiz oranları için 5 yıl vadelerde aylık yüzde 1,13, 10 yıl vadelerde ise aylık yüzde 1,18 oranında faiz uygulaması yapıyor.
  • Akbank: Akbank 5 yıllık ve 10 yıllık konut kredisi ürünleri için aylık yüzde 1,24 oranında konut kredisi faiz oranları uygulaması gerçekleştirecek.
  • Halkbank: Konut kredisi faiz oranları arasında ortalama seviyede bir uygulama yapan Halkbank, yüzde 1,27 faiz oranı ile kredi kullanılmasına olanak sağlayacak.
  • Vakıfbank: Türkiye’de kamu bankalar arasında önemli bir konuma sahip olan ve geçtiğimiz aylarda Türkiye Varlık Fonu’na devredilen banka, tüm vade seçenekleri için ortalama aylık yüzde 1,21 oranında konut kredisi faizi uygulayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.