Ekonomi Rusya İle Son Pazarlık Mayıs Ayında

Rusya İle Son Pazarlık Mayıs Ayında

Son Güncelleme:

Rusya ile görüşme yapmak üzere giden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son pazarlıkların Mayıs ayında yapılacak görüşmelerde tamamlanacağını açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek uzun zamandır çeşitli tartışmalara neden olan Rusya ile Türkiye arasındaki son ilişkileri yorumladı. Türkiye ile Rusya arasında geçtiğimiz yıllarda yaşanan uçak krizi iki ülke arasındaki ilişkilerin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu süreç içerisinde yapılan görüşmelerde önemli değerlendirmelerde bulunmaları da dikkatlerden kaçmadı. Rusya Türkiye’yi ekonomik açıdan zor durumda bırakmak için çeşitli yaptırımları gündeme getirmişti. 

Ancak Türkiye ile Rusya arasında atılan karşılıklı adımlar sonrasında ilişkilerin normal seviyeye getirildiği ve olumlu gelişmelerin yaşanması son derece dikkat çekmişti. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin normalleştirilmesine rağmen yasakların bir türlü kaldırılmaması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Bunun ardından görüşmeler yasakların kaldırılması için gerçekleştirilirken Rusya’nın yasakları kaldırmak gibi bir niyetinin olmadığını açıklaması ilişkilerin tekrar gerilmesine neden olmuştu. Türkiye’den Rusya’ya giden bir heyet yapmış olduğu açıklamalarda yasakların kaldırılması için görüşmelerin başlayacağını açıklamışlardı. 

ABD seyahatine çıkmak üzere havalimanına giden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ziyaret öncesi Rusya konusuna değindi. Bazı temaslarda bulunurken bu süreç içerisinde yapılan görüşmelerin detaylarını ve ortaya çıkan sorunları anlattı. Rusya Tarım Bakanı tarafından yaşanan ticari anlamdaki sıkıntıların 1.5 milyar dolar zarara uğradıklarını açıklamalarından sonra ekonomik normalleşme istediklerini özellikle belirtmişlerdi. Bunun ardından konu hakkındaki son görüşmelerin mayıs ayında yapılmasına karar verildi 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler